Dikkat: bu haberdeki görseller kan, şiddet ve vahşet içerir!

Düzenleme: bir şeyler döndürülüyor hemde çok profesyonelce. yıllardır bu an için hazırlanan ve AKP karşıtıymış gibi gösterilen hesap ve sayfalarla yürütülüyor. İkinci bölümde bunu bulabilirsiniz.

düzenleme 3: !!!DİKKAT!! : Kafası kesilen asker olayı savcı ve adli tıp kurumlarınca yapılan açıklamaya göre yoktur! [haber].

Öte yandan bu konu, başı kesik haberinin yalanlanması için yapılmış görselin yalan olduğunu ortaya çıkartıyor (gününün ortalama 6 saatini televizyona, 3 saatini internete ama buna karşın yılda yalnızca 6 saatini okumaya ayıran bir milletin bu konuyu anlamayarak bana, ne yani başı kesilmiş mi diye sorduğu için açıklama gereği duydum ve böyle bir şeyin olmadığı savcılık ve adli tıp tarafından açıklandı, bilginize)

**

Size bu blogtan bir çok kez AKP’nin algı operasyonuna dair örnekler vermiştim. Bu işte iyiler.

15 Temmuz Tiyatral Darbe Girişimiyle birlikte ki Nazi Almanyasının Reichstag yangını ile aynı mantıktadır; normal zamanlarda yapılamayacak işler, şimdi “cemaat” üzerinden yapılabilecek. Ne gibi mesela? 2745 hakim ve savcının açığa alınıp gözaltına alınması. Topu topu 14 bin küsün hakim ve savcı var…

Bu süreçte Osmanlı Tuğralı dobloların F-16’ları, tanklara taş ve tekbirlerle saldıranların Leopard ve M60’ları; ve Camilerde okunan Sela’ların dünyanın en güçlü 10 ordusundan birini yendiği imgesi verilmeye çalışılıyor. Bu hem AKP’li destekçilere “bizi kimse durduramaz” mesajı verecek, hem AKP karşıtlarına aynı mesajı verecek.

**

Bu süreçte AKP’yi destekleyen cihatçı, IŞİD yanlısı çetelerin “halkı karşısında görünce, ateş açmamak için teslim olan” askerlerimizin kafasını kesmesi, onları linç etmesi tabi ki güzel bir şey değil AKP için.

Ne diyorlar şimdi?

 

akp haberi yalanlamaya çalışıyor

 

/*

DÜZENLEME!!!

Evetttt… Emre Çetin Blog bir çomar yalanını daha patlattı.

Burada “yalan ve gerçek” diye verilenlere bakın. Görsellerdeki kamuflajlar aynı. Haber 2008’den ki altta bağlantısını da verdim. Peki kullanılan kamuflajlar?

2008 Efes Tatbikati için üretilen nano üniformalar. 2008’de kullanılmaya başlayan kamuflaj, 2006’nın haberinde nasıl var oluyor?

Saygılar sevgiler..

İşte kamuflaj haberi (milliyet) : bağlantı.

*/

Peki öyle mi? Hemen bakalım.

Öncelikle CNN Türk’teki haber bağlantısı. Görsel mevcut değil. İnternet sitelerinin kayıt edildiği archive.org’a baktım, orada da kayıtlı değil.

Ama Google’ı biraz kullanmayı bilen bu görseli Google’da aratabilir. Haberde olduğu iddia edilen görseli aynı şekilde veriyorum:

linç edilen asker

 

Hadi bakalım bunu image.google.com‘da bir aratın. Görsel url’sinden aratın.

Siz bunu aratıp bulamazken, bende objektif davranarak belki de böyle bir şey olmuştur diye başlığı, 14.06.2006 gününde görsellerden aratıyorum.

Blogun tasarımını ben kodladığım ve Google’da belli şeylerde üst sıralara çıkma tekniklerini de bildiğim için, haliyle Google’ın bu şekilde tarama yapıp ekleyeceğini biliyorum.

**

Tam aralık verdiğim için çıkmadı. +2 yıl daha ekledim yine çıkmadı. Görseli 14 Temmuz 2016’dan önce bulan varsa, lütfen google’daki bağlantısını bilgi@emrecetinblog.com adresine mail atsın.

 

Yetkililer Cevabını Vermeli

Bir tanıdığım, bu kamuflajın 2006’da kullanılmadığına dikkat çekti ki bu kamuflajın yeni olduğunu bende biliyorum.

Öte yandan CNN Türk haberinde fotoğraf hiçbir zaman olmadı mı yoksa kaldırıldı mı? Çünkü AKP’lilerin, AKP tabanına karşı algı yönetimi yapmak için böyle haberleri, yani resimsiz haberleri özellikle seçip; buna ulaşanların bile akıl karışıklığı yaratmasına neden olacağını biliyorum.

Kendi tabanı zaten araştıran, bu haberi bulup bakan bir taban olmadı da, bizim gibi insanlar baktığında, başka resim varsa bak yalana diyeceklerdir. Bunu engellemek için resimsiz yapıyorlar ki, çürütmek daha zor olsun.

 

Neden Bunun Propagandası Yapılıyor?

AKP buna dikkat çekiyorsa, ya dikkati buraya çekmek istiyor, ya da cihadçı çetelerce asker kafalarının kesilmesinden kendi tabanı bile rahatsız oldu.

Benim en net tahminim; askerin kafasının kesilmesi ile ilgili haberler bilinçli şekilde yayılması, bu olayın tiyatral darabe olduğunu örtmek içindir.

 

Bular da Mı Yalan?

Merak ediyorum bunlarda mı yalan?

 

 

askere saldırı (1)

askere saldırı (4)

 

ölen askerle poz veren ülkücü

kafa-kesme-itirafi2

hesabını kapatmış arkadaş bulamadım. Ancak devamının geleceğini düşünüyorum. Yani kesilme olayı varsa, kendini tutamayarak “ne güzel kestik” diye övünenler, tehdit edenler olacaktır.

Düzeltme:

Yukarıdaki arkadaşın ismini ve yüzünü temizledim. Kendisi bana ulaştı ve olayı anlattı. Böyle zor ve tehlikeli zamanlarda, gönderilere ve söylenenlere dikkat etmek, süzgeçten geçirmek neden ve niye önemli görebilirsiniz. Kendisinin açıklaması şu şekilde:

 Ben boğaz köprüsüne gittiğimde zaten darbeciler çoktan götürülmüştü, askerler götürülürken ben zaten orada değildim. Orada hiç bir darbecinin boğazı kesilmedi. Ama darbecilere karşı herhangi bir darp oldu mu olmadı mı onu bilmiyorum çünkü belirttiğim gibi ben oraya gittiğimde darbeciler zaten çoktan gitmişti. Olmuşsa da orada ki insanlar canlarını, evlatlarını babalarını kaybettiler. O kadar insanı zapt etmek kolay değil.

Kim olursanız olun, hangi tarafı desteklerseniz destekleyin; böyle zor zamanlarda doğru gibi görünen bilgileri dahi desteklerken süzgeçten geçirmek gerek. Ben dahil, bir çok insan böyle hatalara düşüyor. Haliyle İnce eleyip sık dokumamız gerekiyor. Dikkat edelim.

 

 

Pislikler!

Sizler teslim olan askerleri linç eden, yobaz piçlersiniz!

Bir Türk, asla aman dileyene ve teslim olana el kaldırmazdı. Harp sanatını iyi bilir Türk. Bunların Türk olmadığı ortada. Ne olduğunu unutmuş, Arap kültürüyle şekillenmiş, IŞİD’çi piçler!

 

**

 

Düzenleme / Dikkat

Daha önce “kargaşa anında bilgi çarpıtmalarına dikkat” başlıklı bir yazı yazmıştım.

Alttaki görselle ilgili bir bilgi çarpıtması var. Olayın öncesini bilmiyoruz ama çekildiği kare konusunda, adamın kendisi bir açıklama yapmış. Görsel şöyle;

 

asker sürükleyen

 

bunun sniper olduğu ve 60 kişiyi vurduğu iddia ediliyor ki savaş sırasında bile “keskin nişancının” 60 kişiyi vuracağından emin değilim.

Yani arkadaş AKTroll müdür yoksa bilgi çarpıtmasının parçası mı yoksa gerçekten kurtarmış mıdır bilemem. Fakat bir askerin böyle bir durumda 60 kişiyi vurması? Buyur arkdaşım? Toplamda ölenlerin neredeyse yarısını bu asker mi vurdu şimdi?

Neyse, böyle şeylere dikkat etmek gerekiyor.

 

vay vay vay

 

***

 

Bir İşler Dönüyor

Değerli dostlar bazı oyunlar dönüyor. İlginç işler oluyor. Ne gibi?

Size “çıpalama” tekniğinden bahsetmek istiyorum.

Askerimizin boğazının kesildiği fotoğrafları var. Bunu yalanlamaya çalıştılar ama kesin olarak yalanlanamıyor. Bazı troll hesaplar bu görüntüleri Burak Salıvermez ismiyle paylaştı. Yani öldürülen kişinin bu olduğuna dair bir mesaj var.

Şimdi bununla ne olmuş oluyor?

Öldürülen kişi >> koğuştaki çocuk (ismini paylaşmasalarda Burak Salıvermez).

Troll hesaplar bu şekilde paylaştı ve bir çok AKP karşıtı hesaplarda bunu paylaştı. İşte öldürülen askerimiz falan diye. Şimdi bu çocuğun yaşadığı ortaya çıkarsa ne olacak? Haber yalan değeri kazanacak. Çıpalandığı için, bilinçaltında askerin boğazının kesilmeside yalanlanacak.

ÇOK PROFESYONEL BİR İŞ!

bu konuyla ilgili bir şey yazmak istiyorum:

**

Fatih Portakal’ın Üzerine Gitme

Daha önce defalarca uyarmıştı, facebook hesabının benimle ilgisi yok diye. Facebook hesabını takip etmiyorum çünkü Fatih portakal’a zarar verecek bir çok şey yayınlanıyor. Ne gibi?

Önce açıklamasını bir kez daha görelim :

fatih portakal facebook

 

Şimdi de facebook hesabına bakalım:

(bu arada hesap yalan haberler yüzünden şikayetle mi yoksa korkudan mı bilmem kapatılmış)

Bulmak zor değil. Sayfa adresi şuydu : https://www.facebook.com/FatihPortakalResmiSayfam/

Gönderinin bağlantısı şuydu : https://www.facebook.com/FatihPortakalResmiSayfam/photos/a.1130572140326465.1073741828.1120516887998657/1163761043674241

webcontent üzerinden bulunabilir : google geçmişi

 

fatih portakal facebook sahte

 

Burak Salıver’in resmi ve hesabı :

 

burak salıvermez

 

Bu resmin bağlantısı,

Burak Salıvermez’in facebook hesabı.

 

Bakınız sosyal medyadaki çomarların sorgulamadan atlaması (seni ifşa etmek vardı da, hadi benim değerlerime uymaz, kim bilir belki Tutar belki tutmaz…)

çomar ifşa

 

***

 

Tekrar tekrar diyorum;

Yıllardır bu hesaplar üzerinde çalışıldı. Karalama ve algı operasyonu için profesyonelce çalışıldı. YILLARDIR.

Eskiden facebook’a Atatürkçü hesaplar açıp, 3-5 bin olunca adını değiştirip; Atatürk karşıtı hesaplara döndürüyorlardı. Aynı mantık. Daha profesyonelce.

Bu insanları hedef gösteriyorlar. Bir taşla çok kuş. Çıpalama, bu insanları karalama ve olayların üzerini örtme.

 

Yanlış İnsanları Adres Gösteriyorlar

Bakın fotoğraftaki kişiyle ilgili bir arkadaşımın hala oğlunun hesabını yayınlamışlar. Yani yanlış kişi! Tabi sansürleyerek veriyorum.

 

bilgi kirliliği

 

Yanlış insanlar hedef gösteriliyor!

Dikkat arkadaşlar. Durum çok ciddidir. Lütfen kesin olmayan bilgileri yaymayınız!

Duygusal davranışlarla, büyük yanlışlar yapılıyor! DİKKAT!

 

 

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet