Trump Kazandı!

Düzenleme: kısaca seçim ile ilgili yorumum,

Benim adayım Amerika’nın Kılıçdaroğlu, Barnie Sander idi. O da olmazsa Marco Rubio. Sonuçta 300 milyonluk Amerika’dan çıka çıka bu ikisi çıktı. Normal. Amerikalılar aptaldır. Devşirme insanlarla geliştiler, güç oldular. Siyasette de aptallıkları devam ediyor. Peki neden Clinton değil? Clinton, dışişleri bakanı, Obama döneminin. Obama döneminde ve dolayısıyla Clinton’ın dışişleri bakamlığı döneminde Ortadoğu’da IŞİD çıktı, Rusya ile gerilim yaşadılar ve dialogu keseceklerdi,Irak 3’e bölündü, kanın gövdeyi götürdüğü Arap baharı yapay şekilde desteklendi, Ukrayna, Gürcistan gibi yerlerde renk devrimleri yapıldı ve Rusya’ya karşı idi. Ukrayna’da iç savaş çıktı. Kısacası bu ve daha fazlası, Obama ve Clinton’ın içinde bulunduğu politikalardı. Trump ise Rusya ile dialog diyor, Soğuk Savaş bitti ve NATO neden var? Diyor. Amerikan’ın Irak savaşını ve askerlerin “rejim değiştirmek amacıyla” Ortadoğu’da bulunmasını eleştiriyor. Geriye ne kaldı? Duvar olayı mı? Bulgaristan’ın, İsrail’in ve Avrupa’daki göçmen karşıtı engel ve çitlerin yapılmasına ses çıkartmayanlar duvara ses çıkartmış. Öte yandan İslam düşmanlığımı? O iş tamamen seçime dönük. Amerika’da güçler ayrılığı var, STK’lar var, adalet var… temsilciler de parti ve parti başkanlarına bağlı değil. Haliyle öyle Müslümanları teste almak falan hikaye. Ha şeriat isteyeni sınırdışı edeceklermiş. Etsinlerde. Demokrasiyi yıkmak isteyen siktirsin gitsin Arabistan’da, İran’da hatta IŞİD bölgesinde yaşasın, ne işi var Amerika’da? KÖTÜNÜN İYİSİDİR TRUMP. Siteme parmak attı Amerikalılar. Onlarca yıldır aynı isimler, aynı tarz insanlar ülkeyi yönetiyordu, iyi bir parmak geldi. En azından her şey değişecek şimdi. İyi mi olur kötü mü olur göreceğiz. Fakat daha az Ortadoğu’ya karışan, NATO’yu zayıflatacak, kendi işine bakacak bir Amerika kurmak istiyorlar gibi görünüyor açıklama ve söylemlerinden.

Ben de Trump’ın kazanmasını umuyordum. Peki neden : Umarım Trump Kazanır Neden?

**

Donald J. Trump (Cumhuriyetçi Parti)

donald trump

En sert ifadeleri taşıyan aday adayı bu Trump…

Liseyi terk edip, askeri okul okudu. Sonrasında işletme bitirdi. Fazlasıyla zengin bir kişidir.

Başkan olursam camileri kapatırım [1], Fransa’daki saldırılara çözüm bireysel silahlanmadır [2], Suriyelileri geri göndereceğim [3], Müslümanlar için veritabanı ve kimlik kartı gibi söylemleri vardı…

Facebook Hesabı, Twitter Hesabı, Instagram Hesabı, Youtube Hesabı, İnternet Sitesi

***

Hillary Clinton (Demokrat Parti)

hillary clinton

Obama’nın adaylığını koyduğu süreçte Hillary Clinton’da koymuştu fakat Obama kazandı.

Hillary Clinton ise Dışişleri Bakanı oldu. Evet O bir Clintion, Bill Clinton’ın eşi.Siyaset Bilimi ve üzerine hukuk eğitimi aldı.

Üniversite yıllarında Cumhuriyetçiydi, sonradan demokrat oldu. Muhafazakar bir yapısı vardır.

Takip etmek için Facebook Hesabı, Twitter Hesabı, Instagram Hesabı, Youtube Hesabıİnternet Sitesi

Logosu :

hillary clinton logo

 

*******

Düzenleme: Eski Bilgiler Silindi

Çeşitli analizler, diğer adaylar ile ilgili bilgiler vardı. Hepsini temizledim.

Yaklaşık 8-9 saat sonra, kimin kazandığını göreceğiz. Obama’nın poitikalarını devam ettireceğini düşündüğüm Hillary Clinton mı? (ki bu politikalarda Ortadoğu’nun bölünüp parçalanması için cehennemi yaşaması var), yoksa Amerika’nın yapısını, haliyle bütün küresel siyaseti değiştirebilecek (iyi anlamda yada kötü anlamda demiyorum) Trump mı? Göreceğiz.

2 Cumhuriyetçi 2 Demokrat kuralına göre (Eğer çalışırsa) Trump gelmesi gerek. Böyle bir teori vardı.
Fakat Clinton bu işi kopartacak gibi duruyor. Trump karşıtı bir çok hareket vardı.

 

Kategori: Genel - Hayat - Politika