Ortalama okuma süresi: 3 dakika

Bir ilahiyat fakültesi, “kep atmak batı işi” diyerek feslerini giyip atmışlar… İşin ilginci, bu da Arap kültürü. Türk’ün yurdu Türkiye’de, kendi tarihimizi unuttuk.

Bir bölümü “sunulmuş Avrupa” özentiliği ile yozlaştı ve aile değerlerini kaybetmeye hatta Amerikanlaşmaya başladı. Diğer bölümü ise İslam adı altında gelen Arap kültürüne yoğunlaştı.

Türk, eskiden bu yada doğaya, kadına ve insana saygı duymuştur. Tengricilikte, her şeyin bir ruhu (ki şinto gibi inanışlarda enerjisi) olduğuna inanılırdı. Dinden çok bir düşünce akımıydı. Şimdi ise geldiğimiz noktaya bakın.

Size bir resim göstermek istiyorum:

 

batı ve Arap kültürü

 

Bunu görünce inanamadım.

Evet eskiden öyleydi, şimdi bu duruma geldi doğrudur. Fakat burada da yanlış var. Soldaki Avrupa ailesidir! Türk kültürü, tarihimiz ile ilgili değildir!

 

Türk Kadını!

Özellikle Türk kadınına vurgu yapmak istiyorum.

Bakın Avrupa’da kadının birey olması 1800’lerden sonradır. Toplumun bir parçası sayılmıyordu. Peki Türklerde durum nasıldı? Aynı dönemde?

Türk boylarını, Hakan ve Hatun yönetirdi. Şimdi Başbakan/Başkan ve Başbayan (Först leydi) yerine Hakan ve Hatun vardı ve Hatun, kararlara karışırdı. Meclise katılır, elçilerle görüşürdü.

 

Tomris Hatun

 

tomris hatun

 

Gözü daha fazla toprak peşinde olan İran şahı Kiros, Alp Er Tunga’nın torunu Tomris hatunun topraklarına göz diker. Evlenme teklifi götürür (böylece topraklara el koyacaktır) fakat kabul edilmez. Haliyle savaş başlatır. Savaşı, Tomris hatunun oğlu yönetir. Yenilir. İntihar eder.

Sonra Tomris hatun, bizzat savaşı yönetir ve farklı taktiklerle Kiros’u yener. Kafasını keser, kan dolu fıçıya atar. Hayattayken kana doyamamıştın, şimdi kanla doyuruyorum der.

Türk hatunu milattan önce 7-6. yüzyılda yaşayan topluluğun lideriydi.

 

Türk Kadını Cesurdur Güçlüdür Özgürdür!

Sözlerimi tekrar ediyorum;

Türk kadını tarihte at kullanırdı, ok atardı, toplumda erlerin yanında yürürdü, eşitti… Kültürümüzde doğa sevgisi vardı, tüm her şeye saygı vardı. Ruhları olduğuna inanılırdı.

Şimdi nasıl? Süslü püslü, dış görünüşü güzel ancak her şeyin temelinde cinsellik olan; karakterini tanıma fırsatı yakaladığımızda, konuşmaya başladığında ne kadar boş, özgüvensiz ve cesaretin c’sinin olmadığını görüyoruz. Bunlar batı yanlısı.

Bir diğer tarafta Arap kültürüyle köleleşen, çarşafa giren, sosyal hayattan çekilen, erkeğin yürüdüğü doğrultuda yürümekten kaçınan yani KÖLELİĞİ kabul eden kadınlar var!

Yapmayın! Türk kadını bu değildir!

 

Türk Kadını ve Araplaşmış hali

 

Türk Kadını (1)

Türk Kadını (1)

Türk Kadını (2)

Türk Kadını (3)

Türk Kadını (4)

Türk Kadını (5)

 

 

***

 

Tarihinizi ve Kütlürünüzü Öğrenin!

1.500 yıllık Göktürkçe (Orhun abecesi) bilinmeden, Osmanlıca diye bağrınıyorlar. Tarihlerini sadece 1923’ten bu yada yada sadece Osmanlı döneminde düşünenler var…

Öyle bir şey yok arkadaşım!

Türklük yüceliktir. Bir kültürdür. Tarihtir, bilimdir. İnsanlık tarihinle başlar.

Doğaya saygılıdır, içinde sevgi vardır. Fakat kötülere karşı duracak cesareti ve gücü de vardır.

Olacak… Zamanla…
2030’dan sonra yavaş yavaş öğreteceğim.

Ne Arap gibi dolanacaksınız, ne de “sunulmuş batı” özentiliğine kapılacaksınız…

Son Değişiklik: 01/11/2019 - 14:41