Tanıdığım bazı insanlar Eskişehir’deki aşevinden yararlanıyordu. Yıllardır aşevini de gönül rahatlığı ile destekliyorduk.

İktidara gelirken, “kimsesizin kimi” olacağız diyordu. Belediye seçimlerinden önce “CHP’liler kazanırsa, yardımları keser” diyordu. Bugün geldiğimiz noktada böylesine zor zamanlarda belediyelerin bağış hesaplarını dondurdular. Sonuç ne mi?

**

18 yılda kimsesizlerin kimi olmadıkları gibi, kimsesizlerin üzerinden ağır vergilerle kendi refahlarını yaşarken; devlet kaynaklarını “gözleri döner şekilde” belirli zümreye dağıttılar, bir çok şeyi özelleştirdiler ve gelen paraları yanlış yerlere yatırdılar.

Böylesine zor zamanda, herkesin elinden geleni yapması gerektiği zamanda, belediyelerin imkanlarını kestiler. 20 yıldır yardım alan, bir sürü yaşlıya, kimsesize, durumu zorda olan insana giden iki lokmaya dahi göz diktiler.

Bu konuda daha fazla şey yazamayacağım. Bu nasıl bir gözü dönmüşlüktür? Bu neyin hırsı, kini, nefretidir? Her önünüze gelene “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamasıyla tamamen siyasi soruşturma ve davalara mahkûm ettiniz. Fakat halkı kutuplaştıranları, birbirine düşman ederleri arıyorsanız, aynaya bakmanız yeterlidir.

Öldüğünüzde 10 metrelik bezle gömüleceğiz. Yoksulun, durumu zorda olanın rızkına; aşevlerine giden desteklere çökmek nedir? Böyle giderse halkı karşınızda bulacaksınız ve bu sefer en önde kendi seçmenleriniz olacak haberiniz olsun.

AYIP! Düpedüz siyasi terbiyesizlik.

Son Değişiklik: 09/04/2020 - 22:58
Kategori: Genel - Hayat - Politika
Etiketler: ,