Emre Çetin Blog, Emre Çetin‘in kişisel blogudur. Yenilikleri ve duyuruları twitter hesabından takip edebilirsiniz.

Politika ağırlıkta olmak üzere tarih, ekonomi, teknoloji gibi konularda yazılar bulabileceğiniz; güncel Türkiye siyasetine ait yorumların olduğu ve eleştiri ağırlıklı bir blogdur.

DAÜ Uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimi bölümünü bitiren Emre Çetin hakkında daha fazla bilgi için: Emre Çetin Kimdir?

Blog Neden Açıldı?

Türkiye’de, yaklaşık 250 bin civarında akademisyen vardır. Bir bölümü tek gecede ünvanlarına kavuşmuştur. Bir bölümünün ise nasıl akademisyen olduğu gerçekten araştırılmalıdır. 250 bin arasında işin uzmanı akademisyenleri ve şirket+kamu sektöründe uzmanları alırsak; iyi niyetli bir tahminle 400-500 bin kişi, kendi konusunda uzmandır. Türkiye’nin durumu…

Fakat Türkiye 80 milyon nüfusa sahip ve bu uzmanlardan çok az bölümü, halkı aydınlatmak için uğraşıyor (örneğin İlber Ortaylı). Bazı akademisyenlerin buna zamanı yok(!), bazıları ise konuştuğunda halkın anlayacağı hiçbir şey anlatamıyor. İsim vermeme gerek olmayan kanallardaki politik tartışmaları açarsanız, bol bol terim kullanan “uzmanları” orada göreceksiniz. Ortalama bir Türk vatandaşının ne anladığını, terimlerin kaçta kaçını anladığını cidden merak ediyorum.

Haliyle burada kendime görev edinerek (toplumsal bilinç oluşturmak adına); öğrendiğim, okuduğum, derslerde gördüğüm ve tecrübe ettiğim her türlü bilgiyi, derleyip herkesin anlayabileceği şekilde blog üzerinden paylaşıyorum.

Uzman değilim, akademisyen değilim, politikacı yada medyumda değilim. Bu yüzden yazdığım yazılar kişisel düşüncelerim ve derslerde konuşulan/anlatılan konuların “özetlenmiş” halidir. Bir bölümü ise tecrübelerime dayalıdır. Hatta verilerden yola çıkıp, bir kaç yıl sonrasını düşünürken; iç güdülerime güvendiğim de oluyor.

Halk olarak okumayı sevmediğimiz için, mümkün olduğunda özünü anlatmaya çalışıyorum. Fakat blog, okumayı sevmeyen (yılda sadece 6 saatini kitaba ayıran) bir toplum için doğru bir alan olmasa da, Youtube için uğraşmak yerine blogu tercih ediyorum.

Aslında Emre Çetin Blog, ders özetlerini bir yere aktarmam (ki yazım kötüdür, ben zor okuyorum) ve aktarırken kafamda daha iyi yer etmesi için başladı. Sonra yazdıkça terapi gibi geldi ve yazmaya devam ettim. İnsanların yararlandığını gördükçe, devam ettiriyorum. Bir çok kez kapatmayı düşünsem de kıyamadım.

Yazılarımı yazıp, kontrol etmediğim için hatalar olacaktır. Tek bir yazı için en az 2-3 saatimi harcıyorum ve detaylı yazılarda 14-15 saat harcadığımı biliyorum. Sonradan eklediğim bilgiler hariç. Bu yüzden bunalıp tamamlıyorum ve kontrol etmek zor geliyor.

Ben bilgi ve tecrübelerimi paylaşmaya çalışıyorum; ne kadar biliyorsam, ne kadar öğrendiysem. Yanlışlar, düzeltilmesi gereken yerler olacak. Ben de öğrenim sürecindeyim. Hata yapmayı da seviyorum. Bilgi, paylaştıkça çoğalır. En kısa sürede uzmanların ve akademisyenlerin de “halkın anlayacağı şekilde” bilgi paylaşımı yapmasını diliyorum.

 

emre çetin blog ( emrecetinblog.com )

 

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

Sayfaya Reklam Almayı Düşünmüyor Musun?

Hayır.

Blog hiçbir şekilde maddi bir şey değil benim için. Para kazanmadım, reklam almadım ve uzun süre almayı düşünmüyorum. Giderleri cebimden karşılıyorum (çok fazla bir şey de tutmuyor). Sitenin tasarımının sade (minimalist) kalmasını istiyorum. Gelenlerin abuk subuk reklamlarla uğraşmasını değil, içeriğe yoğunlaşmasını istiyorum.

Gelen mailleriniz beni gerçekten mutlu ediyor. Emek verip, karşılığını beklemeden uğraştığım şeylerin; insanlarda ve özellikle gençlerde değer bulması sevindirici.

 

Mailinizi Bekliyorum

 

“Tez yacağım, bana konu ve kitap öner”, ya da “sizce seçimler ne olur, şu ne olur” gibi blog yazısı olacak bir konuyu size yazmamı istiyorsanız bunları yapmıyorum.

İlaç tedavisi, başka bir şey soran olursa; ben doktor değilim.

Kişisel ilişki ve hayatınız ile ilgili mail yazıyorsunuz, güvenin göstergesidir. Sağolun fakat sizi yeterince tanımamın imkanı yok. Ve şunu asla unutmayın; hayalleriniz için cesaret gerektirecek bir şeyde cesur olamıyorsanız ancak aklınızın bir köşesinde, bir süredir “yapsam mı acaba” diye beklettiğiniz bir şey varsa : YAPIN! Zamanı gelmiştir.

**

Bunların dışında; okulunuz, geleceğiniz ile ilgili fikirleriniz, hayalleriniz, düşünceleriniz ve kendinizle ilgili anlatmak istediğiniz bir şeyler varsa severek okuyorum. Sadece ben okuyorum. Belki hemen cevaplayamam, fakat herhangi bir konuda bana mail yollayabilirsiniz. Sevinirim.

Mail adresi:  iletisim@emrecetinblog.com

 

 Sosyal Medyada Emre Çetin Blog

İnsanlar nasıl bir ruh halinde bilemiyorum ancak sosyal medyadan 15 yaşında çocuğun dahi gelip, yazdıklarıma cevap verecek bilgide olmadığı için küfür eden bir yapısı oluyor.

Yorum hakkını blogtan kaldırdım, instagram ve facebook hesaplarını kapattım. Sadece twitter’da hesabımız mevcut.

Emre Çetin Blog Twitter Hesabı

Ayrıca Emre Çetin’in kişisel youtube hesabını takip edebilirsiniz.

 

Kaydet

%d blogcu bunu beğendi: