DÜZELTME ! SONUNDA OLAYIN ASLINI BULDUM!

Tam bir günümü harcadım ve buldum. Türkiye üzerinde yıpratma çalışmaları var ve psikolojik savaş uygulanıyor. Bir kısmını burada açıkladım : Türkiye Üzerine Yapılan Yıpratıcı Propagandalar. Onlardan bir tanesini bir gün uğraşarak kendi başıma çözdüm. Öyle incelikli iş yapmışlar ki, Google görsellerde ve arama motorlarında bulamayacağın resimleri kullanıyorlar.

Yayınlanan resimler bunlardı.

Eskişehir'de ülkücüler tarafından dövülen Kürt işçi yalanı Eskişehir'de ülkücüler tarafından dövülen Kürt işçi yalanı

Olay şöyle gelişmiş miş; Eskişehir’deki ülkücüler, sırf Kürt diye inşaat işçisini dövmüşler. Türkiye’nin, “Anadolu’da olmasına rağmen” en demokrat, en gelişmiş şehirlerinden birinde böyle olmuş demek…

Millette yuttu. Yalan olduğu nasıl belliydi?

1- böyle bir durumda DHA, AA gibi ajanslara düşmesi gerek ve ulusal medyaya yayılması gerek. Ancak haberi bulamadım.
düzeltme: Artık haberlerde (hatta anasayfada) var. Dediğim gibi : Kürt İşçi Dövüldü Haberi Yalan Çıktı (mynet). E bu haberi Mynet’ten daha önce ve daha kesin (ilk kaynaktan) bulmanın gururunu bırakın yaşayayım (:

2- Yerel medyada olması gerek ve tabi yoktu.
3- İlk resimde göreceğiniz üzere palmiye ağaçları var ve Eskişehir bazen Moskova’dan daha soğuk olabiliyor, ne palmiyesi?
4- İkinci resimde göreceğiniz üzere; Eskişehir merkezinde olmuşsa polis kıyafeti yok. Kırsalda olduysa, jandarmalarımızın mavi kamuflajları yok. Bildiğim kadarıyla bunlar yalnızca havacıların kamuflajı.

İşte bulduğum post ve resimler

Önce gönderi : https://www.facebook.com/muhamed.ahmed.411/posts/1073737405978036

Yayınlanmamış resimlerde var.

eskişehir kürt inşaatçı

Gönderi kaldırılırsa diye ispatı:

Eskişehir Kürt inşaatçı ülkücüler tarafından dövüldü yalanı!

Arapça bilmem, Google çevirisini bire bir ekliyorum:

Biz başarıyla Filistin Caddesi’nde araba çalarak uzmanlaşmış bir çete tutukladı ve bu büyük sayı hatta diğer TSIL konularla ilgilenmektedir ulaşmak Filistin Caddesi para Metaia halkının blokları yemek suçlular ve ikinci kaçak Cher biridir onun gibi bu ceza köpekler # Theater Sokak çadır # Filistin

Gördüğünüz üzere “Filistin”, “araba çalma”, “çete” gibi sözler geçiyor.

***

Her Şeye İnanmayın!

Devlet yetkililerin açıklamaları kısıtlı yaptığı, haberlerin geç geldiği, hatta haberlere inanmadığımız bir dönemdeyiz. Böyle durumda herkes farklı şeyler ortaya atacak. Bunu Gezi Parkı ve Soma’da gördük. SAKIN!

Haberlerde çıkmayan (yerel, ulusal, uluslararası), devlet görevlisi tarafından açıklanmayan bir şeye körü körüne inanmayın. Göz ardı edin demiyorum, illa dikkatimizi çeker. Ancak galeyana gelmeyin.

İki şekilde haber çıkabilir:

1- Destekleyici:

Sav : 11 Bordo Bereli geri dön emri almasınlar diye telsizleri kapatıp, sınır ötesine geçmiş ve 100 kişiyi etkisiz hale getirmiş (29’u canlı, diğerleri ölü). İntikam için.

Sıkıntılı kısım : Emre karşı koymak için telsizi kapatmak ??? İzin verilmeden sınır ötesi harekat yapmak ? (uluslararası kriz bile çıkar).

İşin aslı : İnanmayın dememe rağmen, koca karı dedikodusu gibi yayıldı. İşin aslı, 160 Bordo Bereli sınır ötesi harekat yapıp, yerleri tespit etmiş ve 53 uçağın katıldığı operasyonla hedefler bombalanmış (çatışma yok). 100 terörist etkisiz hale getirilmiş.

2- Yıpratıcı :

Sav : Eskişehir’de sırf Kürt kökenli olduğu için inşaat işçisi dövülmüş.

Sıkıntılı kısımlar:  Yukarıda yazdım.

İşin aslı : Anladığım kadarıyla Filistin’de araba çalmaya çalışan birisini yakalayıp dövmüşler.

**

Anadolu’da olmasına rağmen; Türkiye’nin en demokrat, sanat ve spor sever, iyi niyetli halka sahip, gelişmiş bir şehri bu derece bir olayda kullanmak ne kadar doğru? Eskişehir’e ve halkına böyle çirkin yakıştırmalar, ancak sinsi plânlar eşliğinde olur.

Herkesi sakinliğe, bütün bilgileri süzgeçten geçirmeye ve soğukkanlı olmaya davet ediyorum.

Bu tür zamanlarda, yıpratma ve efsaneleştirme gönderilerine dikkat! Şu yazımı okuyun : Kargaşa anında bilgi çarptırmalarına dikkat.

Kategori: Genel - Hayat
Etiketler: ,
%d blogcu bunu beğendi: