Anlaşılan birileri, dizlerinin titrediği ve sesinin inceldiği; uykusuz geceler geçirdiği Gezi Parkı protestolarını hiç unutmamış! Unutmadığı gibi bu korku O’na her gün nefret, kin ve öfke getirmiş; her fırsatta bu duyguları açığa çıkıyor.

Korkudan, stada halkı alamadılar, Çarşı grubunu alamadılar! Baksan dünya lideri diyorlar, daha kendi ülkesinde stad açılışını halktan korkmadan yapamıyor. Eee hiçbir şeye benzemez vatanını satanın korkusu diye söz var… Sadece vatan satmak değil, halka ihanetin bedeli, ülkeyi kutuplaştırmak falan var bu işin içinde.

Vodafone Arena adı verilen stadın açılışı vardı dün, gerçek açılışı. Milletin, taraftarın gireceği açılış. Peki ne oldu dersiniz? Bu kin, öfke, nefret temelli hareket durur mu? “Pasolig’i olmayanların stada girme çabası” bahane gösterilerek gaz kullandılar.

Eee polisinde Gezi Parkı’ndan kuyruk acısı var, POMA’yı (hani Çarşı grubunun ele geçirdiği kepçe) unutmamışlardır. Onca müdahaleye rağmen, kendileri ayakta duramazken karşılarındaki yüz binleri ve milyonları unutmamışlardır! Haliyle müdahale geldi. Kuyruk acısının getirisi bu.

Bu gereksiz müdahaleye, AKP’lilerin savunmasıda hazır “teröristler”. Zaten teröristle pazarlık yapan AKP terörist değil bir tek, geri kalan herkes; bu ülkenin temeli olan 19 Mayıs, 1. Meclis ve Kurtuluş Savaşı’nın peşinden gidenler bile onlara göre terörist.

 

vodafone gaz çocuk

 

Bu çocukta mı terörist? Daha fazla görüntüye internetten ulaşamadım ancak televizyonlarda kadınların, çocukların, yaşlıların nasıl gaz içinde kaldıklarını görebilirsiniz.

 

Bitti Mi? Tabi ki Hayır?

Kuyruk acıları var! Bu yüzden devamı gelir… Burada bırakmazlar… Bırakmadılar da.

Çarşı grubu iktidarın ve polisin tahriğine kapılamadan içeriye girdi; maçını izledi ve çıktı. Ancak iktidarın oyuncağı polis durur mu? İktidar Çarşı’yı unutur mu? Polis unutur mu?

“Beleş tepe” diye adlandırılan bölümdeki insanlara müdahale geldi. Plastik mermiler sıkıldı. Görüntülere bakın, polisin gözü dönmüş gibi arabalara falan saldırdığını(!) göreceksiniz. Bunca şeye rağmen, Çarşı yine sessizdi, sakindi….

 

Yaa kardeşim, değil 3 sene; 30 senede geçse kuyruk acınız bitmeyecek. Gezi ruhu er yada geç sizi alaşağı edecek. Biliyorsunuz, korkuyorsunuz ancak yargı ve cezadan kaçamayacaksınız. Biz iktidarın kuklası değil, halkın polisini istiyoruz, onları seviyoruz!

 

poma 1

poma 2

Kategori: Genel - Hayat - Politika
%d blogcu bunu beğendi: