İran Batı ile müzakere etti ve anlaştı. Şimdi ne olacak?

Lafı evirip çevirmeye gerek yok; Türkler ve Türkiye alanda daralacak! İran’ın siyasi geçmişi sağlamdır ve diplomasi, politika gibi konularda çok üstünler (bizden daha üstünler). Kültürleri ve geçmişi sağlamdır. Hâlâ devam ediyor. İran Dünya’ya açılırsa, yatırımlar Türkiye yerine İran’a gider. Türkiye’de olan yatırımlar da İran’a gider. 3 sene içinde demiyorum, piyasa İran’daki Batı ile anlaşma kapasitesini görürse ve istikrarı görürse (anlaşmalar bozulmazsa) Türkiye 10 sene içinde çok kan kaybeder.

Türkiye Ekonomisine Yansıması

Sabah haberleri açtım, hem iyi hem kötüymüş. İyimiş çünkü İran petrol üretiyormuş, dünyaya satacakmış, satarsa petrol 20 dolara ucuzlarmış. Kötüymüş çünkü yatırımlar İran’a kayarmış…

İran bölgede Türkiye’den daha güçlü, Türkiye’den daha sağlam. Türkiye NATO’nun kulu, Avrupa Birliğinin kölesi olduğu için ve Arap dünyası ile Ortadoğu’da hakimiyeti kaybettiği için işler karışık. Bir kez daha görüyoruz ki AB ile ABD’den uzak duran, kendi yoluna giden güçlü ülkeler eninde sonunda ABD ve AB’yi cezbedecek. Rusya’ya İran’ı kaptırmamak istemeleri de cabası.

Türk ekonomisi patlamak üzere, 8 sene içinde ağır kriz gelmesi muhtemel çünkü üretim yok, her şey yabancılarda diye sıraladım. Üzerine İran darbesi gelirse… Siz düşünürsünüz artık.

Türklük ve Türkiye Bölgede Sindirilecek

Türkiye İran Azerbaycan Irak Suriye haritası

 

Haritaya baktığınızda göreceksiniz ki bizi sevmeyen Yunanistan, Bulgaristan, Ermenistan, Kıbrıs Rum kesimi arasına sıkışmış bir Türkiye var. Suriye ve Irak’ta IŞİD ve pkk terör örgütü sıkıştırması mevcut. Nahçivan ile 11 kilometrelik sınırımız var. Türk dünyasına bağlayan tek kapımız. O kapıyı da Ermenistan Karabağlık’ı işgal ederek ortadan ikiye ayırmış (Nahçivan, Azerbaycan’dır).

Güney Azerbaycan (Kuzey İran) bölgesinde 30 milyon Türk yaşamaktadır. Ancak İran’ın gücü karşısında, asimile olmuş ve Farslaşmışlardır. Türk Dünyası Üzerine Oynanan Oyunlar adlı gönderimde bahsettiğim üzere terör örgütü kurdurmak için Batı fazlasıyla uğraştı ve bu sayede, bölgesel halkı propagada ile Türkiye Cumhuriyeti devletinden soğuttu. Yani TÜRKİYE SIKIŞTI!

Azerbaycan desen, kuzeyini Rusya işgal etti, güneyini İran. Bölgede en büyük tehdit Türklerdir. Osmanlı ile geldiler, Atatürk ile dirildiler. Bu yüzden milyonlarca oyun oynanıyor üzerimize. Eğer biraz daha direnirsek…

**

Kısaca

İran ile Batı’nın anlaşması Türkiye’ye ve Rusya’ya vurulmak istenen bir darbedir. Rusya fazlasıyla zeki, fazlasıyla avantajlı iken, olan yine bize olacak.

Türk olmayanları iktidar yapmanın, kabinede Türk kökenli 2 bakana sahip olmanın, bütün mal varlığını yabancılara satmanın; hâlâ koyunluk yapıp millet yerine ümmeti savunmanın cezası budur.

Ümmetini görüyor musun? Batı ve Amerika ile bir olup Yemen’i vuruyor! UYAN BE KARDEŞİM!