Ortalama okuma süresi: 2 dakika

Başakşehir’de balkona çıktık. Millet dışarıdaydı. Bu ülkede, AKP ile zenginleşen muhafazakâr burjuvanın merkezi olarak kabul edilen semtte dahi İstiklâl Marşı, “Ulusal Egemenlik” gününde böyle coşkuyla okunuyorsa, bu iş bitmiştir!

Atatürk devrimleri ile Cumhuriyet ve demokrasi bu ülkede oturmuştur!

Şimdi geriye kalan; Türk kültürünü, Türk tarihini ve Türkçeyi genç nesillere ve halka aktarmaktır. Bunlara sahip çıkmaktır.

Yazım çok kısa olacak! Yıllardır Türk milletine İslam adı altında Arap kültürünü enjekte eden bazı kitleler vardı. Tam tersinde de, “çağdaşlığı” cinsellik ve yozlaşma olarak enjekte edenler vardı.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın, MİLLETİNİN EGEMENLİĞİNİN 100. yılında, Türkiye Cumhuriyeti’nde günde 5 vakit Arapça ezan okunan camilerden, İstiklâl Marşı saat tam 21’de okunması gerekirdi. Okunmadı. Bunun hesabını elbette verecekler.

İstiklâl Mücadelesi öncesinde Hürriyet ve İtilaf,
İstiklâl Mücadelesi sırasında ve sonrasında “2. Grup”,
Şimdi de çeşitli isimlerdeki oluşumlar…
İsmi ne olursa olsun, zihniyet hiç değişmiyor!

Türklük ve Atatürk düşmanı; Cumhuriyet, laiklik ve demokrasi karşıtı odaklar her zaman aynı şekilde ve aynı yöntemlerle ilerliyor.

Türk Milleti, yüz yıllar boyunca “Türk” olduğunu unuttu. Başta Enver Paşa’nın başını çektiği İttihat Terakki ve sonrasında Avrupa’daki tarihçilerin Türkleri yazması ve Fransız Devrimi ile ulus devlet fikirlerini anlayan Türk kurmayları ile birlikte millet tekrar Türklüğünü hatırladı. Bknz: Atatürk’ü anlamak: öyle kuru kuruya Atatürkçü olmayacaksın!

Atatürk ise, İttihat ve Terakki’nin (ve Enver Paşanın) hatalı olduğu noktaları söyledi. Dinlemediler, yanlış politika uyguladılar. Gün sonunda Atatürk’ün haklılığı ve dehası ile birlikte Türkler, tekrar “millet” oldu.

Bugün yaşananlar gurur verici. Atatürk’ü sevmeyenlerde dahi, “demokrasi ve Cumhuriyet” coşkusu, ulusal günlere sahip çıkmak, GURUR VERİCİ! İşte bu halk ile dünya dize getirilir! Fakat yönetenler, bu halka hak ettikleri değeri de vermiyor!

Türk ve Atatürk sözcüğü geçince su görmüş kedi gibi olanlar, İstiklâl Marşı’nı camilerden yayınlamasın! Bizim için geçerli tek bir şey var:

YA İSTİKLÂL, YA ÖLÜM!

Yukarıdaki sözcükte Türk ve Atatürk düşmanları ile bizim için ters orantı var. Ya biz istiklâle yani bağımsızlığa kavuşacağız, Türkiye Cumhuriyetini tam bağımsız bir ülke haline getireceğiz ya da bu uğurda öleceğiz. Biz hangisinize kavuşursak kavuşalım, Atatürk ve Türk düşmanları tam tersini elde edecek.

100 yıl önce, iç ve dıştaki düşmanlar ve hainlerin sonu belli. Çünkü uluönder Atatürk ve yüce Türk milleti İSTİKLÂLE kavuşmuştu. Atatürkçüler ve vatanseverler er ya da geç istiklâle yeniden kavuşacak. Şimdi değilse bile 2030’da…

YA İSTİKLAL,
YA ÖLÜM!

Son Değişiklik: 23/04/2020 - 21:34