Ortalama okuma süresi: 2 dakika

Emre Çetin Blog Yasal Kullanım Sözleşmesi

 

Bu kullanım şartları EmreCetinBlog.com (bundan sonra ECB olarak anılacak) ve emrecetinblog.com adresine ve emrecetinblog.com ile ilgili alt alanlara ve sayfalara gelen kullanıcılar (bundan sonra kullanıcı olarak anılacak) arasında yapılan yasal sözleşme yerine geçer. BU SİTEYİ KULLANARAK ŞARTLARI KABUL ETMİŞ SAYILIRSINIZ, EĞER KABUL ETMİYORSANIZ SİTEYİ KULLANMAYIN!


ECB, kullanım şartlarını değiştirme, yenileme, silme ve ekleme hakkını saklı tutar. Değişen ve yenilenen şartları takip etmek kullanıcının sorumluluğundadır. Eğer şartları takip etmemişse, kabul etmiş sayılır.

İçerik

EmreCetinBlog.com (ECB) arayüzünde görünen bütün görsel, yazı, fotoğraf, logo, müzik aksi belirtilmedikçe EmreCetinBlog.com’a aittir. EmreCetinBlog.com logosu (siyah olarak E ve B harflerinden ve yalnızca E harfinden belirtilen ve sitenin çeşitli sayfalarında kullanılan) telif hakkına tabidir ve başkalarınca kullanıldığının tespit edilmesi durumunda, gereken işlem yapılacaktır.

ECB içerisindeki yazı ve görseller paylaşılırken, sayfanın bağlantısı yada sayfaya bağlantı mutlaka verilmelidir. Gönderi altındaki paylaşım butonlarından yapıldığında bu otomatik olarak yapılır. Yazı, görsel ve içerik kopyalanıp başka sitede bağlantı adresi olmadan yada ECB bağlantısı olmadan paylaşıldığı takdirde, ECB bundan sorumlu olan kullanıcı yada websitesine dava açma hakkını saklı tutar. Bundan sorumlu olan kullanıcı ve websitesi, ECB Kullanım Koşullarını okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bu koşullara uymadığı için, sorumluluğu ve işlediği telif hakkı suçunu kabul etmiş sayılır.

Kullanıcı Olarak Sorumluluklarınız

ECB kullanıcıları, ECB içindeki yazıları okuma, paylaşma ve kullanma gibi nedenlerden doğacak bütün sorumluluğu kabul eder. Websitesi ve içerik yazarı bu durumdan sorumlu değildir.  Kullanıcılar, gönderilerin altına yaptığı yorumlardan sorumludur. Bu konuda da ECB sorumlu değildir. Bütün yorumlar değerlendirilir fakat hukuka aykırı bir sorun oluştuğunda ECB yönetimi ve ECB sitesi bu yorumlardan sorumlu tutulamaz.

ECB kullanıcıları, siteyi kullanırken evrensel ve ulusal kanunlara uygun kullanmalıdır. İnternet üzerinden saldırı yada ECB adresini ve hizmet aldığı server şirketine yönelik yapılacak bir saldırıda ECB, gereken bilgileri hiçbir mahkeme bildirisi olmadan paylaşarak, gereken başvuruları yapma hakkına sahiptir. ECB kullanıcı ise bu kötü niyetli davranışından sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılır.

ECB kullanıcıları sitede okuduğu yazı, izleti ve görseli başka yerde paylaşması durumunda yada bu bilgilerden yararlandığı durumlarda sorumluluğu tamamen kendi üzerine almakla yükümlüdür.

ECB Olarak Sorumluluklarımız

ECB, yukarıda açıklanan şartlar dışında kullanıcılardan topladığı ve kullandığı kişisel bilgileri mahkeme kararı olmadan hiçbir remsi ve özel şirket yada kuruluşa açıklayamaz. Yorumlardan toplanan kişisel bilgileri şirketlere, kurumlara ve kamuya açıklayamaz, bunlardan çıkar sağlayamaz.

3. parti yazılım (Google Analytics, Yandex Webvisor ve Metrica, WordPress, WordPress eklentileri gibi) ve hizmetlerden ECB sorumlu değildir. Bu hizmetlerin ve firmaların kendi ilkeleri ve gizlilik sözleşmeleri vardır ve bu ilke ve sözleşmelere uygun davranabilirler. Dolayısıyla ECB, kendi kontrol edebildiği bölümlerden sorumludur. bu sözleşme ve ilkeler ancak bu bölümlerde uygulanabilir.

Olası bir kanunsuzluk durumunda önce evrensel ve Avrupa hukuk kuralları ardından Türkiye Cumhuriyeti devletinin kanunları geçerli olacaktır. Arada çatışma olursa, evrensel ve Avrupa kuralları kabul edilir.

**

Yukarıda belirtilen şartları ECB, ECB yöneticileri ve kullanıcılar kabul etmiş sayılır.

Soru, görüş ve öneri için iletisim@emrecetinblog.com adresine mail atabilirsiniz.