Değerli takipçilere esenlik diyorum.

Yaşadığım siyasi dava ile ilgili bir açıklama yazısı bugün yarın yazacağım çünkü çok ilginç bir olay dönüyor ve benim başıma gelenler, başkalarının da başına gelmiş olabilir.

19/10/2019’da mahkemem var Eskişehir’de. Detayları da bu yazıyla yazacağım. Hosting servisini 5 yıl uzattım, sanıyorum “blog açık kalacak mı?” sorusuna cevap olacaktır.

 

**

Yukarıdaki görselden göreceğiniz üzere, Google Analytics verilerine göre Emre Çetin Blog toplamda 1 milyon 254 bin kişi tarafından ziyaret edilmiştir. Üstelik bu tekil.

440’tan fazla yazı (silinenlerle 500’e yaklaşmıştır) burada yazıldı. Karşılık beklemeden, hiçbir para vs kazanmadan (aksine cepten giderek) ve üzerine iktidarından muhalefetine bazı siyasetçilerin burada yazdığım şeyleri neredeyse paragrafına kadar kopyalayarak ekranlarda okuduğunu gördüm.

Tabi ki fikirlerimin ve 2030 projelerimin hepsini burada yazmıyorum. Fakat bu fikirleri kopyalamalarına rağmen, düzgünce yürütemediler. Yürütemedikleri gibi, gelip “yahu kardeşim senin fikirlerin güzel” diyemediler de.Şimdi hepsi sarpa sardı.

440 yazı, 5 yıl, ortalama yazı başına yaklaşık 1,5 saat (hesaplarsınız kaç ayım gitmiş) ve hiçbir şekilde ne tekzip ne dava ne de başka bir olmadı. Küfür ve tehditler tabi ki zaman zaman gelecek. Ancak benim tek bir amacım vardı, elimden geldiği kadarıyla insanların, özellikle de gençlerin fikirlerini etkilemek ve doğru şeyleri; doğru düşünme tarzını aşılayabilmek. Kısmen başardığımı, gelen mailler ile gördüm.

Dava nereden açıldı? Twitter’dan. Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınadığım için! Çok ilginç. Diğer yazıyla bu konuya geleceğim.

Devamında blogu kapattım çünkü ne yapmak istedikleri belli olmaz. Şimdi, yazılar taslak halinde ve archive.org’dan sildirdim (istemeyerek de olsa), Google gibi arama motorlarından da belleğinden silmek zorunda kaldım. Fakat yazılar bende. Hepsini tek tek inceleyerek, erişme açacağım. Tabi bu sırada hem yazılardaki yazım denetimi hem de kalitesinden emin olmadığım yazıları da temizleyeceğim.

Bundan sonra da çok sık değil, fakat daha düzgün içerik ve dikkatli yazılar yazacağım. Tabi başka bir şey anlaşılmasın, doğruya doğru yanlışa da yanlış demeye devam. Sadece hukuksuzluğun tavan yaptığı ülkede, hukuksal açıdan dikkatli şeyler yazmak gerekiyor.

**

İşin özü Türkiye’de çok şey oldu, saçma sapan şeyler yazılıyor. Ne Türkiye kendini anlatabildi (ki bu kafalara sahip yetkililer nasıl yapacaktı?) ne de Türkiye’ye, yurt dışında neler olduğunu anlatabilen birileri çıktı.

Fakat hiç merak etmeyin, İngilizce video ile yurt dışı için karşı-propaganda başlatacağım ve sizlere de mevcut durumun analizini yapacağım.

Yani mekanın sahibi geldi, beceriksiz kazmaları pistten alalım…

Saygılarımla,
Emre Çetin

(Pandora’nın kutusunu açtınız)

Son Değişiklik: 22/10/2019 - 10:01
Kategori: Genel