Politikada ahlâk olur, şeref olur, dürüstlük olur.

Örneğin “camide içki içtiler” diye bir söylem olursa, “türbanlı bacıma saldırdılar” diye bağrınılırsa ve bütün bu sözler bir kesimi hedef alırsa; üzerine bunların yalan olduğu ortaya çıkarsa, DEMOKRATİK BİR ÜLKEDE bunları söyleyenler özür diler.

Ancak hırsızlığı “çalıyor ama çalışıyorlar” diye kabul eden bir halkın bunları sorgulamasını beklemek ….

Bakın yine organize giden bir şeyler var… Mecliste, Cumhurbaşkanı’nın ağzında, sosyal medyada. Tıpkı propaganda tekniklerinde olduğu gibi farklı kanallardan tekrar tekrar vurgulanıyor…

TERÖR, TERÖR TANIMI, TERÖRİST…

**

AKP’li Olmayan Herkes Terörist

Bakın bu algıyı resmi makamlar yapmıyor. İşin inceliği burada.

Andımız’ı içinde “Türk” geçtiği için rahatsız olup indirenler,
“Biz her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık” diyenler,
Teröristle ve ele başıyla müzakere edenler,
Terör örgütünün yığnaklarına sessiz kalanlar bugün milliyetçiliğe soyunmuş.

Üstelik bunlar Türklükten anlamaz! Bunların tarih bilgisi varsa yoksa Osmanlı. Göktürk abecesi (alfabesi) görseler, Rum ve Yunan deyip yakarlar.

Peki ne yapıyorlar?
Televizyonda terör örgütünün saldırısı (bu aptallığa daha sonra tekrar geleceğim),
Can Dündar olayı,
Fezlekeler…

Sosyal medyadan ise “trol hesaplar” birilerini; özellikle CHP’lileri, aydınları, sanatçıları terörist olarak gösteriyor. İşin daha kötü kısmı; 1 tane doğru sözün arasına 3 tane yalan sıkıştırmışlar.

Örneğin

terörist algı 1 terörist algı 2 terörist algı 3

**

Sözler çarpıtılmış, yine AK TROLLERİN ortaya attığı sözler gerçek diye söylenmiş (bununla ilgili sonda bir izleti paylaşcağım).

Bakın bu işler tehlikelidir. Örneğin “Erdoğan giderse terör biter” diye söz söylediniz ve bitti mi? Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi algı ve propaganda ekibi bunun üstesinden gelemeyecek mi? Hoş en iyisi cemaat dönemiydi, şimdi batırdıkları için “Nazi Almanyası” falan diyorlarda neyse…

İşte şöyle bir cevap vermişler:

terörist algı 5

****

Nerelerde mi paylaşılıyor?

Yiğit Bulut grubu, Chpulsavar, Siyasi Dava, Fikir Adamı

Say say bitmez. Paylaşımları sahte, çarpıtma, yalan. Daha kötüsü ne biliyor musunuz? Altında yazılan yorumlar. Bu hastalıklı zihniyetlere göre şu an Kılıçdaroğlu asılmalı! Yorumlarda var…

Hoş bu kişilerin ekmeğine kim yağ sürüyor biliyor musunuz? Hemen anlatayım.

Terör Örgütü Sempatizanlarının ve Terör Örgütünün Suçu

Erdoğan’ın görüşleri ve AKP’nin politikalarını eleştirdik. Terörle müzakere edilmez, mücadele edilir dedik. Çözüm sürecinde teröristin yığnaklarına göz yumuluyor dedik, teröriste güvenilmez dedik. Bakın durum ne halde.

Bunun gibi ekonomi, eğitim, dışişleri politikalarını eleştirdik. Hepsinde de halkı çıkıyoruz. Alnımız açık.

Fakat ne var biliyor musunuz?

Terör örgütü sempatizanları var. Bunlar kendilerine aydın, gazeteci, spiker, politikacı, akademisyen falan diyebilir. Düpe düz terör örgütü PKK’yı “özgürlük savaşçısı” olarak gören ama açıktan söyleyemeyenler. Sempati duyanlar. Dağa çıkıyorlar çünkü haksızlığa uğradı diyenler…

Bunlar halkın kardeşliği diye bas bas bağırır. Ezilen halklar der. Fakat Roman, Alevi kökenli vatandaşlar hakkında 1 tane gönderisini göremezsiniz. Türkiye ulus devleti olmasın, Türklük kalksın der ancak onca Arap, Süryani, Ermeni olan coğrafyada sözde “Kürdistan” hayalini desteklerler.

**

İşte bunlar, bizim söylemlerimize ve itirazlarımıza darbe vurdu. Çünkü bizim ağzımızdan konuştular. Erdoğan ve AKP iktidarının yanlışlarını insanlara anlatmaya başlamışken, bunlar sahneye çıktı ve AKP seçmeni bizi de bunlar gibi gördü.

İşin kötüsü “bu kişiler” yani terör örgütü sempatizanları her yerde! Ne yazık ki her yerde. Partilerde, şirketlerde, gazetelerde, televizyonlarda…

Terör örgütü sempatizanları Erdoğan ve AKP iktidarının “politik” olarak güçlenmesine neden oldu.

Yetti mi? Yetmez.

Terör Örgütü…

Ankara’daki saldırı nedir kardeşim? Sivileri hedef alma? Cami yakan, okula “öğrenciler içindeyken” molotof atan, evleri kurşunlayan terör örgütü Ankara’da sivilleri hedef aldı. Doğuda hendekler kurarak DOĞAL OLARAK devletin orada operasyon yapmasına neden oldu.

Ne bekliyorlardı, anayasa ihlaline ve devlete başkaldırıya göz mü yumulacaktı? Bir ilçenin altına 7 ton bomba yerleştirildi! Haliyle devlet bunları temizleyince “siviller ölüyor”. Köşeye sıkışınca sosyal medyadan pkk yandaşları binbir çeşit iftira. Sonra birbiri ardına saldırılar…

**

Yıllardır anlatıyorum; terör örgütleri barış, özgürlük, eşitlik, adalet, insan hakları gibi kavramlara inanmaz sadece arkasına saklanır.

İşte Türkiye’de yaptıkları bu “kontrolsüz” eylemleri ve sivilleri bu derece zorlamaları nedeniyle AKP’nin daha otoriter adımlar atmasına neden oldu. Yasalarla, polis ve askerle, söylemlerle daha otoriterleşecek. Halk daha fazla tepki veriyor artık ve “idamdan” bahsediyor. Üstelik sadece terör örgütüne değil; yanılgıya düşenler, kafalarına göre sanatçıları, politikacıları, aydınları hain ilan etmiş bile. Dayanaksız, yalan yanlış bilgilerle idamlarını istiyorlar.

BUNLAR KİMİN SUÇU!  İşte terör örgütünün ve sempatizanlarının. İyi bok yediniz afferim. Her şeyi rezil ettiniz, bir çuval inciri berbat ettiniz. Bu ülkenin bu noktalara sürüklenmesine neden oldunuz!

Bak Cemil Bayık ne diyor[1]:

İngiliz Times gazetesine konuşan PKK lideri ve KCK Eş Başkanı Cemil Bayık, artık temel hedeflerinin Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) çöküşü olduğunu söyledi.

“Erdoğan bizi yenerse, Türkiye’de demokrasi isteyen herkesi mağlup edebilir” (şerefsiz, bu ülkenin tek kurtuluşu biziz diyor!)

“Kısa bir süre öncesine dek Türk ordusu ile savaş sadece dağlardaydı. Daha sonra kasabalara ve kentlere de taştı. Artık her yerde olacak.

“Türkler, sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı Kürt kentlerinde mümkün mertebe herşeyi yağmalayıp yaktılar. Bu nedenle halkımız intikam hisleriyle dolu. Gerillalarımıza, onlara yapılanların intikamını almaları çağrısında bulunuyor. Bu, halk mücadelesinde yeni bir dönemdir.

Bak kardeşim sen daha Türkleri falan görmedin. Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda destek yazan Türkleri karşında görmedin. Sadece polis ve askeri gördün. Onlarda sizi ezip geçti ve ne yapacağınızı şaşırdınız.

Ancak bu açıklamalar, bunlara destek veren terör örgütü sevicileri yüzünden; kutup ve algı yaratılıyor. Ya AKP’lisin ya vatan haini, paralel, terörist. Başka şık yok. Bu algı operasyonunun karşısında ne CHP durabiliyor, ne başka STK’lar…

Terör örgütü ve terör sempatizanları yüzünden ülke rezilliğe sürüklendi. “Birileri” ise sosyal medyadan bu rezilliği “bilinçli olarak” körüklüyor. Halk iyice kutuplaşıyor. Bu kutuplaşmanın sonunda MHP seçmenide AKP’ye kayar ve HDP baraj altı kalır. CHP oy kaybeder; AKP-CHP şeklinde 2 meclisli yeni bir dönem olur.

Ve her şey daha kötüleşir…

Diyecek bir şeyim yok. Başta terör örgütü sempatizanlarına, daha sonra AKP seçmenine diyecek gerçekten hiçbir şeyim yok. Diz boyu rezillik. Bir yanda terörü savunanlar, diğer yanda bilgisizce ve cahilce  söz söyleyenler…

Gezi Parkı Örneği

Gezi Parkı’ndaki ağaçları kurtarmak isteyen bir grup insan toplanmıştı. Polis gereğinden fazla şiddet uyguladı. Ardından insanlar tepki göstermek için oraya gitti ve pasif direniş yaptı. Çadır kurdu, uzandı, kitap okudu. Polis daha büyük güç uyguladıkça, insanlar daha büyük tepki gösterdi.

Gezi Parkı protestolarına katılanların büyük kısmı (anketlerde ve araştırmalarda var), daha önce böyle bir toplantı, yürüyüş, gösteriye katılmayanlardı. Peki sonra ne oldu?

Oradaki popülerliği gören anarşistler (gerçek anlamda anarşizmi savunanlar, siyah bayraklılar), terör örgütü sempatizanları ve işsiz güçsüz bir sürü eleman bir araya geldi; bankamatiklerden polis araçlarına, iş yerlerinden kaldırımlara her şeyi, devlet gördükleri ve “kapitalist sistemin parçası” olarak nitelendirdikleri her yeri yaktılar, yıktılar, yağmaladılar.

Bunları yapanlar, gösteriye gelenlerin belki %1-2’si ancak vardı. Fakat bütün bu direnişe darbe vurdular. Erdoğan’ın ve AKP’nin bu olayları kullanarak protestoyu bastırması ve halkın Gezi Parkı’na destek vermemesine neden oldu.

Bende Gezi Parkı’na gittiğimde, Taksim meydanındaki terör örgütü sempatizanlarını ve söylemlerini görünce bu ne dedim. Bir platform getirmişler ve propaganda yapıyorlardı. İçeri, Atatürk ve Türk bayraklarının olduğu Gezi Parkı’na ilerledik. Fakat bütün direnişi, bütün her şeyi terör örgütü sempatizanlarının nasıl yerle bir ettiğine kanıttır.

İşte aynı zihniyetin terör yanlısı davranışları ve uygulamaları bugün AKP’nin politik, asker, ve hukuksal alanda yeni önlemler almalarına neden oluyor. Üstelik politik açıdan da güçleniyorlar.

Yani MHP’deki milliyetçi oylar AKP’ye gidip MHP baraj altına kaydığında, “Türkiye partisi” sloganıyla yola çıkıp terörün meclis uzantısına dönüşen HDP’de meclise giremediğinde düşünsünler nerede yanlış yaptık diye. CHP’de bunlardan nasibini alacak. Özellikle içerisindeki bir takım isimler, CHP’nin başını yakacak.

2 partili mecliste AKP koltukların %65 ve yukarısını aldığı zaman, bir sorumlu ararsınız. CHP’de yada başkasında aramayın. EN BÜYÜK SORUMLULAR terör örgütü sempatizanlarıdır, terör örgütüdür. Türkiye’nin bu kadar kutuplaşmasına neden oldunuz.

İyi bok yediniz.

**

Yılmaz Özdil Propaganda ve Algı Yönetimini Açıklıyor

Çok güzel örnek vermiş, çok güzel açıklamış…

 

%d blogcu bunu beğendi: