Ortalama okuma süresi: 3 dakika

Fransa’daki saldırılara üzülmeyenin içinde sevgi yoktur. Duygudaşlık (empati) yoktur. Nefret doludur, öfke doludur, öldürme isteğiyle doludur.

Fransa’da ölenler masum insanlardı, sivildi. Masum insanların ölümüne üzülmeyenlerin insanlığından şüphe ederim. Duygudaşlık demek, “kendini karşıdakinin durumuna koyabilme yeteneği” demektir. Yani sizin ve ailenizin üzerine silahla ateş edildiğini düşünerek cevaplamak gerek.

**

Peki teröre karşıtlık seçici mi olmalıdır? Örneğin şu resimde Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, bir terör örgütü olan PYD’den iki kişi ile birlikte görülüyor[1]:

hollande pyd

Nesrin Abdullah, kadın savunma birliklerinden. PYD eşbaşkanı Asya Abdullah ise yine aynı resimde…

Unutmayalım ki PYD, Uluslararası Af Örgütü’ne göre Arap ve Türkmen sivillere yaptıkları nedeniyle savaş suçu işlemiştir. Bu kanıtlanmıştır ve UAÖ bunu kabul etmiştir[6].

Bu işin çok güzel bir açıklaması var:

fransa suriye ve teror

Masum İnsanlar Sadece Fransa’da Yok

“Fransa’da masum insanlar öldü”. Evet doğru. Terörün hedefi masum insanlardır. Kimlikleride olmaz.

Örneğin Irak’ta masum kadın ve çocuklara tecavüz edilip ardından öldürüldü[2]. Fransa ve Batı sessiz kaldı.

Türkiye’deki terör örgütü olan pkk’ya Fransa destek verdi[3]. Destek verdiği gibi Fransa başta olmak üzere Batı pkk terörüne sessiz kaldı ve aksine raporlarında “dialog” çağrısı yapıldı.

Suriye’de hükümet desteklenerek “dialog” çağrısı yapılmalı ve barışçıl çözümler üretilmeliydi. Çünkü devletin gücü çekilirse, başka güçler türerdi. Öyle de oldu. Esad karşıtı güçlere dolaylı yada direkt destek verenler, hükümet karşıtı silahlı organizasyonlara “terör örgütü” diyemedi. Bu yüzden çatışma ortamı oldu, devletin gücü azaldı, IŞİD’in gücü arttı.

Silahlı güçle, politik isteklerini dayatan pyd’nin temsilcileri Fransa Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ağırlandı[1].

Yada masum insan demişken, Fransa’nın Cezayir’de katlettiği insanlara bakalım mı[4]? 1.5 milyon deniyor da [5]… Buyrun bir kaç örnek resim:

cezayir

cezayir2

***

Yada fazla uzağa gitmeyelim isterseniz.

1920 öncesine gelelim mi?

sevr haritasi 2

***

Terörün Kimliği Yoktur!

Terör örgütü Kürt, Müslüman, Arapça konuşan gibi ayrımlarla anlatılamaz! Kimliği yoktur. Demokrasi, insan hakları, eşitlik, adalet, özgürlük gibi kavramların arkasına saklanır. Gerçekte bu kavramları umursamaz. Tek istekleri; halk içinde korku oluşturmak, istediklerini silah ve şiddet gücüyle yaptırmak ve kabul ettirmektir.

Terör masum insanları hedef alır ve ACIMAZ!

Bu bağlamda;
Fransa’da olan terör saldırısıydı ve masumları hedef aldı.
Türkiye’de teröre verilen “yabancı” desteklerde masumları canından etti.
“Sömürge” amacıyla gözü dönenler Cezayir ve Türkiye’de masum canları yaktı.
Suriye’de terör örgütlerine para, silah, mühimmat yardımı yaparak masum halkın ölmesine, başka ülkelere giderken yollarda boğulmalarına neden oldular. Mülteci krizi kendilerine değince işler ciddiye bindi.

Kusura bakmayın arkadaşlar,
Masum insanları düşünüyorsanız; Ortadoğu’da, Türkiye’de, Suriye’de yaşanan sıkıntıları ve tarihi UNUTMAYACAKSINIZ!

Suriye’de yaşananlar yüzünden kaç “masum” hayatını kaybetti? Ne zaman Suriye bayrağını profilinize koydunuz?

Hayatları boyunca Suriye ve Irak bayralarını profil resmine koyamayacak adamların profil resimlerini Fransız bayrağı ile donatması ne kadar mantıksız değil mi?

**

Fransa’daki terör saldırılarına göz yaşı döken ve saldırıları kınayanların; Fransa ve Batı’nın başka bölgedeki terör örgütlerini desteklediklerini anlaması dileğiyle…
Terör eken, terör saldırısı biçer.
Kimse, hiç kimse; hangi nedenle olursa olsun terör örgütlerini DESTEKLEMEMELİDİR! Türkiye dahil.

İyi Terör Kötü Terör Yoktur!

Uluslararası Af Örgütü’nün kabul ettiği ve ispatladığı “savaş suçunu” işleyen PYD[7] eşbaşkanı Asya Abdullah ve PYJ komutanı Nesrin Abdullah’ı Fransız Cumhurbaşkanlığı Sarayında ağırlarken[1] iyi, Paris saldırısı kötü öyle mi?

Türkmenler ve Suriye’liler zor durumdayken, ölüyor ve tecavüze uğruyorken, ülkelerini terk ediyorken, malları yağmalanıyorken, köyleri yakılıyor sıkıntı yok; bunları yapanlar CB Sarayında ağırlanabilir ancak IŞİD’in saldırıları kötü öyle mi?

Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın.
Söylenen bu, düşünce bu mu?
Bu doğru değildir.
Terörün iyisi kötüsü olmaz.
Suriye’yi karıştıran, insanları zor durumda bırakan örgütlerin başkanlarını sarayda ağırlayıp, Paris saldırısını kınamak iki yüzlülüktür. Yanlıştır.
Terörün kimliği yoktur.
Terör hiçbir şart altında desteklenemez. Teröristler desteklenemez.

Son Değişiklik: 01/11/2019 - 13:39
Kategori: Ekonomi - Genel - Hayat - Tarih