yazım facebook tarafından engellendi, bu yüzden yeni düzenlemeyle açtım.

Saat 10.45 civarında köprü haberleri geldi. Böyle durumlarda terör örgütlerinin ve kötü niyetli kişilerin sosyal medyada kaos amacıyla birli kirliliği yarattığını bildiğimden halkı sakinleştirmek için istihbarata dayalı operasyon dedim fakat askerin bazı halka “evinize gidin ordu yönetime el koydu” şeklindeki izletilerini de gördüm.

Saat 11.21’de ise şu mesajı sosyal medyadan yayınladım:

Muhtemelen darbe girişimi bastırılacak(!) ve Başkanlık ile yeni anayasanın yolu açılacak. Güzel senaryo.

darbe senaryosu

Tiyatral Darbe

Bu olayların bastırılacağını, önümüzdeki birkaç ay içinde ise yüksek yetkilerden oluşan bir başkanlık sistemli yeni anayasanın halkın önüne konulacağından emindim. Tek bir şeyi bekliyordum, içerideki bu yapıya eğer ordu katılsaydı büyük tehlike arz edecekti. O zaman gerçek bir darbe olabilirdi. Suriye gibi de olabilirdik. Fakat yalnız kaldılar, emir erleri olayı anlayıp emirleri dinlemedi…

Bu olayın ardından çok güçlü adımlar atılacaktır. Önümüzdeki günlerde AKP’lilerin “bu böyle gitmez, yeni anayasa ve başkanlık şart” mesajlarını göreceksiniz.

**

 

Örneğin şunu sorgula, neden TRT’nin ve yandaşların bastırdığı bir çok takvimde 15 Temmuz tatil? HA SEVGİLİ KARDEŞİM? Hadi TRT basım hatası, yandaşlarınki ? İkinci kurumu ilk elden aldığım için vermeyeceğim. Fakat yandaş olduğunu, yandaş basımevince basıldığını belirtmem gerek.

takvim

takvim 2

 

Kurtlar Vadisi Darbe olayı da patladı…
3-4 saat önce (15.08.2016) Pana Filmi açıklama yaptı ve yoğun istek üzerine dedi [tweet].
Fakat alan adı (kurtlarvadisi.com) 18 Mayıs’ta [whois],
Türk Patent Enstitüsü kaydı ise 25 Mayıs’ta [arat : TPE]

AGA BU NASIL İŞ?

senaryo

 

Darbe Böyle Olmaz

Burada yazacaklarımı 10 yıldır psikolojik savaş, propaganda gibi konularla yakından ilgilenen ve siyaset bilimi okuyan birisi olarak yazıyorum; olası bir darbede,

  1. en önemli şey yönetim ve yöneticileri ele geçirmektir! Oysa politikacılar kanal kanal fink attı.
  2. en önemli 2. şey, iletişim kanallarını (TV, radyo, internet, telefon) ele geçirmektir. Oysa televizyon kanallarında analizler yapıldı, telefonlara mesajlar atıldı.
  3. darbe herkesin ayakta olduğu saat 10.30’da başlatılmaz. Sabaha karşı başlatılır ve bütün önemli kurumlar ve yerler ele geçirilir.
  4. Askeri nerede gördük? Köprüde, Ankara’nın bazı bölgelerinde, havalimanında. Buralarıda AKP destekçileri gelir gelmez terk ettiler.
  5. Yahu darbe var deniyor, bir çok asker ki bunlar sağdaki solda erler değil; olaydan habersiz. Yedik mi?
  6. TÜRKİYENİN EN ÖNEMLİ ÜSSÜ, Eskişehir 1. ana jet üssünde hiçbir hareketlilik yoktu. Bütün tiyatro bir kaç helikopter, savaş uçağı ve tanklar ile oynandı. Sabah hareketlilik vardı, sonrasında ise helikopterin Eskişehir’deki jetlerce düşürüldüğü anlaşıldı.

Yazılacak çok şey var aslında da bunun darbe olmadığı ortadadır. Peki darbe değilse nedir?

Daha ilginç bir şey söyleyeceğim, bu askerler bu kadar berbat bir plan yaptı demek ki, ne yaptıklarının farkında değillerdi. Haliyle bizi savaştan koruyacak, bazılarının dediği gibi “Şam’da namaz kılmamızı sağlayacak” askerler bunlar mı?

Yoksa başka bir iş mi var işin içinde?

 

Darbe Nasıl Olur?

Tüm ordunun haberi olur. Karşı çıkanlar tutuklanır. Sabaha karşı yapılır. Hava, deniz ve kara kuvvetleri eş zamanlı çalışır. İlk baş yönetim binaları (bakanlık, valilik, belediye gibi) kontorl altına alınır. Medya kontrol altına alınır. Sokaklar ve önemli yerler toplumsal direniş oluşmaması için baskılanır. Politikacılar tutuklanır. Vs.. vs..

Örnek vermek gerekirse 27 Mayıs 1960 darbesinde neler olmuş ve açıklamalar nasıl yapılmış bakalım.

 

Gerçek Darbe Akşam Oldu

Türk askerinin kafası kesildi, linç edildi akşam. Halk tarafından. Gezi Parkı’nda sokağa çıkan halka “oyuna gelmeyin, evinizde kalın” diyenler, halkı sokağa “demokrasi için” davet etti. Demokrasi şeytan işidir diyen imamlar, camiden demokrasiye sahip çık mesajları verdi.

DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKMAK İÇİN SOKAĞA İNENLER, ASKERİN KAFASINI KESTİ VE LİNÇ ETTİ! Hemde yargılama sonucu olmaksızın. Anti-demokratik yolla, yargısız infazla.

Çok merak ediyorum şu pankartı hangi ara hazırladınız?

akp pankart

islamcıl darbe 2

IŞİD yandaşları akşam sokaktaydı ve askeri katletti.

Vatan Evladı Katledilmez!

Askerlik konusunda hiçbir fikri olmayanlar, emir-komuta zincirini bilmeyenler akşam iş başındaydı. Bu iş, muhtemelen yukarıda bir kısım ve 5-10 kişilik bir beyin ekibi tarafından yapıldı ve sokaktaki askerlerin bir çoğunun bu işten haberi yoktu. Emirleri uyguladılar. Tatbikat dendi, saldırı var dendi (muhtemelen).

Halkı karşılarında görünce askerlerin şaşırdıkları ortadaydı. Ardından teslim oldular, halka ateş açmamak için. Peki bu yobaz köpeklerin tepkisi ne oldu? Kafa kestiler, linç ettiler. Görüntüler rahatsız edici olduğu için vermiyorum. Vermeyeceğim. Sadece şunları göstermek istiyorum, düne kadar “Allah askerimizin yanında olsun amin” diye fotoğraf paylaşanlar yaptı bunları!

asker linc 2

asker linc

 

 

düzenleme: bu konuda AKP’nin tabanı da rahatsız olduğu için çeşitli algı yönetimlerine başvuruyorlar. Bakınız: AKP’nin 15 Temmuz Tiyatral Darbedeki Algı Operasyonu (Asker Kafası Kesilmemiş)

 

Halkına Ateş Açan Asker

Öte yandan böyle bir gerçek var. Kurumları bombalayan, halkına ateş açanlar vardı. Bunlar asker falan değildir. Halkına ateş açanlar kabul edilemez.

TSK’nın Zaafiyeti

Ordu yemin eder; iç ve dış düşmanlara karşı Türkiye’yi savunma uğruna. Yani tetikte olmalıdır. İç tehdit ki bu yobaz devriminden tutun Ergenekon kumpasına kadar sürer ve dış tehdit ki bu da savaş ve savunmadır… Ergenekonu ön göremedikleri gibi, bu olayı da ön göremediler. İstihbaratı çökmüz, yapısı çökertilmiş, halkına ateş açabilecek kadar göz dönmüş olanlar hâlâ ordunun içinde var mı? Bunlar nasıl tutunabildi?

Yeni Anayasa Kapıda

Çok güzel bir tiyatral darbe girişimiydi. Birileri korkutulmuş, gazlanmış, belki çeşitli ödüller verilmiş. Böyle bir olay oldu. Askerin bilgisi yok, jandarmanın bilgisi yok, ne olduğu konusunda hiç kimsenin bilgisi yok. Medya serbest, politikacılar serbest, iletişim araçları serbest…

Bak gördünüz mü paraleller ne kötü.
Gördünüz mü asker nasıl kullanıma açık.
Asker bana fiilen bağlı değil, Amerika böyle bir şey olmaz, o yüzden başkanlık.
Bakın bunlar 2023 planlarını durdurmak istiyor…

Sıralanırda sıralanır. Fakat sonuç değişmez; yeni anayasa gelecek. Başkanlık gelecek. Yargı ve yasama, yürütmenin altına girecek.

Bakınız : Reichstag Yangını

Reichstag Yangını, Hitler’in sebep gösterip ülkede düzeni sağlamak adına 24 Mart 1933’te Cumhurbaşkanı Paul von Hindenburg’un imzasıyla elde ettiği diktatöryal güce kavuşmasından önce Alman parlamentosunun toplandığı ve Hitler’in diktatörlüğünden 1945’te dağıtılana kadar sözde parlamento olarak kullanılan Reichstag’ta 27 Şubat 1933 akşamı çıkmış olan yangındır.

1933 yılının Ocak ayında, komünistlerin bir genel grevle tüm ekonomiyi işlemez hale getirerek bir “devrimci durum” yaratacakları ya da ülkede iç savaş çıkacağı konusundaki endişeler o derece derinleşmişti ki, Cumhurbaşkanı Paul von Hindenburg Hitler’i, Katolik Merkez Partisi’yle bir koalisyon kurarak istikrarlı bir hükümet kuracağı umuduyla şansölye olarak atamıştır.

Reichstag yangını, Hitler’in şansölye (başbakan) atanmasından sonraki ilk politik manevralarından biri olan genel seçim kararından sonra, tüm partilerin seçim çalışmalarını sürdürmekte olduğu bir dönemde gerçekleşmişti.

AKP Karşıtlarına Gözdağı

Akşam bir şeyi anlamadım; askerin CNN Türk’te falan ne işi vardı? Onca yandaş kanal dururken neden bunlar hedef alındı?

Diğer bir konu ise Acun izleyip, evlilik programı izleyim, demokrasiyi 4 yılda bir oy atmaktan ibaret sananların AKP’nin gitmesine ilişkin içlerinde ufakta olsa bir darbe umudu vardı. Onu parçaladılar. AKP karşıtları tamamen diz çöktürülecek. Umutları tamamen bitirildi. CHP’de iş yok, MHP bitik, HDP desen barajı geçemez. AKP’ye kafa tutabilecek bir parti, STK yok ve Erdoğan’ı durdurabilecek bir lider yok. Askere güven fazlasıyla düşecek. Kısacası bir taşla çok kuş indi.

Biraz ders alın. Bugün CHP iktidarda olsa, darbe olsa, CHP’lilerin kaç tanesi tank önüne yatacaktı? İktidarda kimin olduğu da önemli değil, darbe kötüdür. En kötü demokrasiden bile kötüdür. Her türlü sivil ve askeri darbeye, demokrasi karşıtlığına dur dememiz gerekir.

Bunları Yapanlar Kimdi?

TSK içinde AKP’li, Atatürkçü ve cemaatçi yapılanmalar mevcuttu. Bu işe girişenlerin cemaatçi olduğunu; hatta “Yurtta Sulh” ismini ve TRT açıklamasının Atatürkçüleri yanlarına çekmek için özenle seçildiğini düşünüyorum. YAŞ öncesi korku ve belkide bazı tekliflerle bu işe giriştiler diye düşünüyorum.

Dediğim gibi, eğer bu “Atatürkçü” kandırmacaya kanıp ordu bu işe karışsaydı o zaman darbe olabilirdi. Daha fazla kan dökülebilir, iç çatışma çıkabilirdi.

Din Sömürüsüne Tam Gaz Devam

Sürekli sela okundu. Camiden anonslar yapıldı. Sela okunduktan sonra, TBMM bombalandı. Bakın darbeciler bombaladı diyorlar ama özel emirle başka oluşumlar bombalasa dahi, kimsenin ruhu duymayacak. Darbecilere kalacak iş.

Peki neden selâ?

15 Haziran 1826’da Kara Cehennem Paşa tarafından Yeniçeri karargahının kapısına yaptırılan top atışları köklü bir Osmanlı kurumunun sonuna işaret etmekteydi.Yeniçeri Ocağı kendi patronları olan Sultan II. Mahmud tarafından normal şartlarda “küffara” (Müslüman olmayanlara) karşı topyekün savaş anlamına gelen Sancak-ı Şerif açılarak yokedilmişti. Böylelikle dini bir mahiyet kazanan bu ihtilal ertesi gün şeyhülislamın başkanlığında toplanan ulema konseyinin Bektaşi tarikatının topyekün imhasına karar vermesiyle devam etmişti.

**

14 yıldır her olayda dini kullanan, din sömürüsü yapanlar, akşam yine dini sömürüye başvurdu.

Bu Yaşananların Sorumluları

1980 darbesindenden sonra terör örgütü ortaya çıktı. Terör belası, 80 darbesinin ürünüdür. Aynı zamanda soldan ve sağdan insanlar asılırken, Feto efendi rahat rahat dolanıyordu. Dinci yapılar rahat rahat dolanıyordu ve sağ/sol’dan temizlenen her yeri işgal ederek, bu günlerin temelini attılar.

Baş sorumlu 1980 darbesi mimarlarıdır!

AKP Bu Cemaat ile Yatağa Girdi

“Ne istedilerse vermedik mi?” bu sözler mevcut Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan’ındır. Kandırıldık demekle olmuyor bu iş. Terör örgütü kandırıyor, Amerika kandırıyor, cemaat kandırıyor. Bu kadar saftirikseniz istifa edin!

 

erdoğan ve gülen

 

Cemaat ile aynı yatağa girenler, cemaati destekleyenler, TSK ve nice kurumdan “irtica” diye atılanları geri alacak kanunları çıkaranlar AKP’dir. Bütün karşı çıkışlarımıza rağmen Ergenekon ve Balyoz kumpaslarıyla ordunun içini boşaltan, basiretsizleştiren AKP’dir.

Devlet Kurumu Çöktü

Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir kurumdur. Milli İstihbarat Teşkilatı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Müdürlüğü gibi. Bürokratlar ve yapı düzhün çalışılmalı ve politikleşme ve kadrolaşma uğuruna bilgili insanlar tasviye edilmemeliydi.

Bütün bu kurum ve kuruluşlar bir kişinin emrine girdi. Kendi çıkarları doğrultusunda çalışmaya başlatı. Geldiğimiz sonuç nedir?

Asker polisle çatışıyor,
Polis askeri kelepçeliyor,
Halk askeri linç ediyor,
Asker halkı vuruyor,
Asker devlet kurumlarını vuruyor…

İşte diplomasinin, hukukun, demokrasinin olmadığı, özgürlüğün, eşitliğin ve adalet kavramının olmadığı bir ülkede kurumlar böyle çöker ve birlikte hareket etmesi gereken her kurum ve her topluluk birbirine karşı hareket eder çünkü içleri politik çekiişme yüzünden bölünmüştür.

“Sıkışınca Demorkasi”

Gezi Parkı’nda silahsız halde dışarı çıkanlara karşı “evinizde kalın, oyuna gelmeyin” diye açıklama yapanlar dün herkesi sokağa davet etti.

O zaman da demiştik, bak kardeşim demokrasi herkese gerek. Bugün bizi korur, yarın sizi. Birbirimizi demokrasi ve özgürlük adına korumalıyız ve müzakere etmenin yolunu bulmalıyız demiştik. Demokrasi sadece belli bir kesimin haklarını korumak değildir, herkesin haklarını korumaktır.

Kaderin başka bir cilvesi sanırım, Atatürk’e ve Atatürkçülüğe küfür eden ve onu yıkmak isteyen Gezi Parkı ve Tiyatral Darbe Girişiminde “ATATÜRK Havalimanı”nda açıklama yapıyor.

erdogan ataturk havalimanı

Şimdi Neler Olacak?

Adım adım yazmama gerek yok. Önümdeki 10 yıl boyunca işler daha kötüye gidecek. Sonra halk ayaklanması çıkacak. Bizim paragöz, korkak ve inandıkları Atatürk’ü, Türklüğü anlamamış düdüklerin aklı başına gelecek ve ayaklanacak. Çünkü büyük baskı ve zulüm bizi bekliyor. AKP’li olmayanlara karşı büyük baskı olacak.

Fakat bir noktada bu kırılacak. Devrim, karşı devrim ile susturulacak ve bir yıl kaos sürecek. Yani Başkanlık ve anayasa gelecek. Zulüm artacak.

2030’da görüşmek üzere. O zaman kadar umarım akıllanacaksınız, okuyacaksınız, öğreneceksiniz. Yada karanlığa gömüleceğiz.

Bu ülkeyi yobazlara, hainlere, sivil ve askeri darbecilere bırakmayacağız. Her türlü hırsız, yolsuz, iftiracı, yalanca, politik çıkarlara göre karar veren hakim ve savcı, halkına ateş eden asker ve polis, basiretsiz politikacılar; Atatürkçülüğü kullanan CHP’liler, Türklüğü kullanan MHP’liler, Kürtçülük üzerinden çıkar elde eden HDP’liler ve din sömürücüsü AKP’liler…

Kendinize iyi bakın. 2030’a kadar kendinize çok iyi bakın, ölmeyin. Hakkını gasp ettiğiniz yada koruyamadığınız her bir vatan çocuğunun hesabını sormak için 2030’da tekrar görüşeceğiz.

Yenlikler olursa eklemeyle devam edeceğim.

***

Düzenleme:

  • 2 bin 745 hakim açığa alındı. İşte sivil darbenin ayak sesleri.

 

Yılmaz Özdil’in yazısından:

Bu adı geçen hava kuvvetleri komutanını, hava kuvvetleri komutanı yapan kimdi?
Tayyip Erdoğan hükümetiydi.
Ne zaman kuvvet komutanı yapılmıştı?
2013’te, Atatürkçü subaylar ordudan atılırken yapılmıştı?
Kuvvet komutanı olmaya layık mıydı?
Değildi. Orgeneral bile değildi. Korgeneraldi, pasif görevdeydi, emekliliğine gün sayıyordu. Hava kuvvetlerindeki tüm orgeneraller tasfiye edildiği için, bunu apar topar orgeneral yaptılar, hava kuvvetleri komutanı koltuğuna oturttular.
Sonra ne oldu?
Sonrası daha enteresan… Akp bu arkadaşı o kadar çok seviyordu ki, 2015’te görev süresi doldu, emekli etmediler.
Ya ne yaptılar?
İlla karargahta otursun diye Yüksek Askeri Şura üyesi yaptılar.
Kim yaptı bunu?
Tayyip Erdoğan yaptı.

*

Peki, kim bu Akp’nin pek sevdiği, koruyup kolladığı komutan biliyor musunuz?
Dün akşam darbeye kalkışan Akın Öztürk!

*

Akp’nin sihirbaz şapkasından tavşan çıkarır gibi, sürpriz şekilde orgeneral yaptığı, kuvvet komutanı yaptığı, emekli olmasına izin vermediği, illa komutan olarak kalsın diye yüksek askeri şura üyesi yaptığı Akın Öztürk… Meğer darbecilerin elebaşıymış!

*

Akp’nin hiç haberi yokmuş!

*

Oldu olacak, basit bi soru daha sorayım. TSK bile darbeye karşı kendisini savunmak için organize olamazken… Türkiye’nin ücra köylerine kadar tüm camileri, nasıl oldu da, bu kadar çabuk organize olup sela okudu? Nasıl oldu da, tüm imamlar, tüm müezzinler bu kadar çabuk organize olup, memleketin tüm minarelerinden aynı anda, aynı cümlelerle “sokağa dökülün” çağrısı yapabildi?

*

Uzun lafın kısası…

*

“Sahte darbe”nin rüzgarıyla cumhurbaşkanı oldu.
“Monte darbe”nin rüzgarıyla başkan oluyor.

*

Olan Türkiye’ye oluyor.

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Etiketler: , , , ,