Ortalama okuma süresi: 4 dakika

Daha önce defalarca kargaşa anında bilgi çarpıtmaları olacağını[1], teröristler köşeye sıkışınca yıpratma ve psikolojik savaş amaçlı yayınlar yapılacağını [2] [3] söylemiştim. Terör örgütü büyük kayıplar veriyor. Operasyon başladığından bu yana, sosyal medya ve köşelerinde devlet düşmanlığı ve dolaylı yoldan terör destekçiliği yapanlar iyice azıttı.

t24.com.tr adresinde bugün bir köşe yazısı gördüm [4], başlığı “Size Ders Mers Yok”. Yusuf Nazım adlı kişinin yazdığı ve içinde buram buram devlet karşıtlığı, dolaylı olarak terör örgütü destekçiliği kokan bu yazıyı görünce şaşırdım.

Şaşkınlığımın nedeni, bunlar değil. T24’ün nasıl bir internet sitesi olduğu, yazarlarının nasıl yazılar yazdığını bir süredir takip ediyordum. Şaşırtan kısım, Türk askerini Cihatçı John’a benzetecek kadar ahlâksızlaşmasıydı. TERÖR ÖRGÜTÜ İLE MÜCADELE EDEN askeri, başka bir terör örgütünün infazcısına benzetebilecek kadar çaresiz kalmaları ve bu seviyelere düşebilmeleriydi.

**

Bakın T24’ün nasıl bir site olduğunu kısaca göstereyim; İlgili tweet ve bağlantı:

t24 (1)

t24 (2)

**

Bakın, tweet’te Türkiyeliler diyebilecek kıvamdalar, ancak haberin içeriğinde sıkça Fransız vatandaşı, Fransız bürokrasisi, Fransız halkı ve haberin içeriğinde Fransız istihbaratı şeklinde bol bol Fransız diyebilecek kadar tutarsız, bilgisiz ve art niyetli bir sitedir.

Açık açık halkı ve ülkeyi bölme girişiminde bulunuyorlar. Anayasanın 66. maddesi şöyle der [5];

Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür.

Yani senin dilin, dinin, mezhebin, KÖKENİN, ten rengin vs önemli değildir. Türklük, bir ırksal özellik değil; bir milletin adıdır. İçinde farklı kökenlerden insanların olduğu bir milletin adı. Nasıl ki Türkiye’deki parlementonun özel bir adı varsa (Türkiye Büyük Millet Meclisi), Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının özel adıda Türk’tür.

Fransadakilere Fransız diyen, ancak Türkiye’dekilere Türk demekten aciz bu kirli zihniyetin amacı bellidir.

**

Çirkin Benzetme

Bu kişinin yazısından bir kaç parça göstermek istiyorum.

asker

Bu resmi paylaşıp altına şöyle yazmış:

Sosyal medyadan düşen bir fotoğraftı önüme.
İlk bakışta, nedense Cihatçı John’a benzetiyorum…
Ne var ki elinde tuttuğu bayrak yalanlıyor aklımı.
Üstelik arkasındaki karatahtada;
“Kapımıza dayanıyorsa zulüm, başka yol yok; ya istiklal ya ölüm! J.Ö.H”
yazılı…
İşte o zaman anlıyorum, yüzde yüz Türk Malı bu!
Okullarınızı bile zapt ederiz diyor resim!..

**

Daha önce bu tipleri yazmıştım, bknz: Hümanist Geçineceğim Diye İnsanlığını Kaybedenler.

Hemen bu şahsın yazılarına baktım. Buyrun sizde bakın burada. Hümanizm adı altında ayrılıkçı Kürt propagandası, devlet düşmanlığı yapanlardır bunlar.

Basın özgürlüğü kapsamında dokunmamak gerek. Bende aynı özgürlükleri kapsayan İnsan Haklarıyla birlikte eleştirme ve söz söyleme hakkımı kullanarak yazıyorum…

Yusuf Nazım gibilere, “Kürdistan’da tank, top ve psikolojik savaş elele!” şeklinde başlık açabilecen [6] Nurcan Baysal’a; sosyal medyada ve basında “hümanizm” adı altında, fikir özgürlüğü adı altında devletin güvenlik güçlerine saldırırken, terörü dolaylı yoldan haklı bulurken, terör örgütünün yaptıklarına sessiz kalan bu kirli zihniyete söylüyorum:

– Bu kişiler adı geçen ilçelere gelip, orada terör eylemleri başlatırken sessizdiniz.
– Aynı terör örgütü HASTAHANELERE FÜZE ATARKEN [7] sessizdiniz.
– Aynı militanlar, AMBULANSA saldırıken [8] [9] sessizdiniz.
– Terör örgütü “insanların yaşadığı” Nusabin’e 7 ton bomba koyarken [10] sessizdiniz.
– On binlerce kişi Cizre, Silopi, Nusaybin ve diğer yerlerden çatışmalar nedeniyle kaçarken [11] sessizdiniz.
– Nusyabin’de terör örgütü PKK’ya kapısını açmadığı için vurulan [12] Ahmet Sönmez’e karşı sessizdiniz.
– Teröristler kendilerine yardm etmeyenleri fişlerken, kapılarını çarpıyla boyarken [13] sessizdiniz.
– Teröristler okul basıp, ÖĞRENCİLERİ TEHDİT EDEREK DERSİ ENGELLERKEN SESSİZDİN [14] YUSUF NAZMİ!
– Öğrencileri kalkan olarak kullanırken [15], teröristlere sesinizi çıkartmadınız ÇAKMA HÜMANİSTLER!
– ÖĞRENCİLER OKULDAYKEN, okula molotof atan ve taşla saldıranlara [16] neden DERSİ ENGELLİYORSUNUZ demediniz? Hani amacınız öğrenci ve dersmiş gibi bir profil çiziyorsuuz ya… SAHTEKÂRLAR!

Bakın bir görüntü… Nasıl okul yakıyorlar:

**

Sondaki okul haberlerini bilerek verdim…

Ya niyetiniz farklı, yada aklınız olayları kavramaya yetmekte zorlanıyor. Asker ve polis o okullara neden girdi? Neden orada çatışma var bir düşüneceksin. Önce bir düşünmeyi öğreneceksin.

PKK, hastahaneyi [18] ve okulları [17] karargah olarak kullanıyor. Okulları yakıyor. Okulları delik deşik ediyor. Asker ve polis, TERÖR ÖRGÜTÜ tarafından ele geçirilen bu okulları, örgütten temizlemek için orada. Bakın örgüt okulları ne hâle getirmiş:

yuksek ova okul

Silvan'daki terör operasyonu

**

Tabi o çakma hümanistler, niyeti bozuklar bunlara değinmez ve bunları görmez…

Polis ve asker durduk yere oraya gitmedi. ADım başı açıldığı ve içine tonlarca patlayıcı konulduğu için oradalar. Elelrinde kanaslarla, kalaşnikoflarla, füzelerle “sokakların içinde” ateş ettikleri için orada. Bir kaç eşkiyanın orada kendi kafasında özerklik ilan etme hayalleri olduğu için operasyon yapılıyor.

**

Hümanist, yani insancılık; olayların merkezine insanı koyar… Bombaların üzerinden okula giden çocukları, okuldayken tehdit edilen öğrencileri, ders sırasında molotofla yakılmak istenen gençleri koyar. Evlerine el konulan, kapılarına çarpı ile işaret konulan Kürt kökenli vatandaşları koyar.

Son olayların başlangıcının, teröristler olduğunu da normal bir insan hatırlar…

**

Bütün bunları görmezden gelip; Mehmetçiğe ve kahraman TÜRK polisine terörle savaştığı için başka bir terör örgütünün infazcısı gibi görecek kadar aşağı seviyeye düşmek büyük bir başarıdır… Ya cahilliğin, ya art niyetin ürünüdür.

Bizi Bölemeyeceksiniz!

Yapılan araştırmayla [19], Kürt kökenli vatandaşlarımızın %44’ünün Batı’da yaşadığı ortaya çıktı. Kürt kökenli vatandaşlar ile diğer kökenler kaynaştı. Sizler, sizin gibi kirli amaçları olanlar bizi BÖLEMEYECEK!

Kürt kökenli vatandaşların temsilcileri mecliste. Gerek HDP’den, gerek AKP’den ve CHP’den bir çok KÜRT KÖKENLİ milletvekilimiz mecliste… Daha önce bakan oldular ve hatta bu ülkede İsmet İnönü, Turgut Özal ve Bülent Ecevit gibi ailesinde Kürt kökeni olan Başbakanlarımız oldu.

Siz ve sizin gibiler bu kardeşliği bozamayacak…

**

Biz; bütün kökenlerle, mezheplerle, düşüncelerle biriz. Biz, farklılıkların buluştuğu tek bir milletiz.

Geçmişte böyleydi, şimdi böyle ve gelecekte de böyle kalacaktır.

 

Son Değişiklik: 01/11/2019 - 13:43