2014 yılında, “1 kişinin fikrini bile değiştirsem kâr” diyerek açtığım blog üzerinde bir çok insanla çalıştım, duyduğunuz ve duymadığınız (ancak hayatınızı etkileyen) bazı şeylerin oluşmasına bu blog vesile oldu. Tabii konu siyaset olunca ve yazım dilim sert olunca; tehditler, soruşturmalar, hakaretler ve hatta dava cabasıydı. 2014 yılında açtığım blog, 8 yılda karakter anlamında da güçlenmeme neden oldu. Bir çok güzel genç kardeşlerimle tanıştım. bir bölümünün hayatına etkim oldu (kendileri bunu iletti). Eğer böyle olduysa, blog amacına hizmet edebilmiş demektir.

Ancak değişen Türkiye şartlarına, önümüzdeki ay veya sonraki ay çıkacak yasa gerçekten sıkıntılı bir yasa ve hayatıma bakmak isterken dönüp bunlarla uğraşmak istemiyorum (en azından henüz). Bu nedenle yasanın çıkacağı zamana yakın blogu kapatacağım. Ben istediğimi istediğim gibi tutuklarım yasasından başka bir şey değil. Şu anda yeni yazı yazmayacağım.

Defalarca blogu kapatmak istemiş, açık bırakmamı isteyen bir sürü mesaj almıştım. Tekrar tekrar açtım ancak sona geldik.

Yaklaşık 1,5 milyon insanın 1 milyon 700 bin oturumu ve 2,3 milyon sayfa görüntülenmesi… Fakat hepsinden önemlis, en az 200 kez gelen 5 bin 600 kişi! Her birinize teşekkür ediyorum.

**

Bitirirken tekrar genç kardeşlerime seslenmek istiyorum;

Kim olduğunuzu en iyi siz biliyorsunuz. Aileniz, arkadaşlarınız dahil sizi engellemek; fikrinizi ve isteklerinizi her sunduğunuzda “imkânsız, yapamazsın, kaç kişi denedi olmadı” diye türlü bahanelerle sizleri de doğal düzene oturtmak isteyenler olacak. İçinizdeki sesi dinleyin.

Yaklaşık 1 ay önce dedem vefat etti. Benim için baba idi. İnsan bazı şeyleri sorguluyor. Mezara indim, bazı şeylerin ne kadar yersiz olduğunu da anlıyorsunuz. Tüm hayat telaşı bir kaç metrelik mezarda bitecek. Hayat boyu yaptıklarımız ve/veya arkamızda bıraktıklarımız önemli olan.

  1. Hayal kurun
  2. Merak edin
  3. Araştırın
  4. Okuyun
  5. Spor yapın
  6. En az 2,5 litre su için
  7. Beslenmenize dikkat edin
  8. Eğlenin

Tavsiye vermek kolay, çoğu zaman ben de bir çok şeyi yapmadığımı fark ediyorum. İşte bir şeylerde eksik ve yanlış olduğunuzu hissetmek en güzel duydu. Çünkü düzeltip, gelişebilecek bir şey bulmuş oluyorsunuz. Hepsinden öte bu duyguyu kucaklayın. Eksik olduğumuz, yanlış olduğumuz; fark ederek daha iyiye gidebileceğimiz anlayışı…

Sevdiklerim, dostlarım ve 1,5 milyon ancak özellikle 5.600 kişiye sonsuz minnet ve teşekkürümü sunuyorum.

Bu 8 yılda blog çok önemli bir olaya da vesile oldu. Hayatımın geri kalanını geçirmek istediğim insanla da tanıştım. Geç olan ancak sabrettiğime değen bir başka durum da buydu. Yani sakin kalın, sabredin; her şey düzelecek.

Eğer hayalimi gerçekleştirebilirsem, sizlerle farklı ve daha iyiye gittiğimiz bir Türkiye’de tekrar görüşmek üzere.

Saygılarımla,

Emre ÇETİN

Son Değişiklik: 05/08/2022 - 16:49