Bir Eskişehirli olarak, üstümüzden geçen uçakları gördükçe, tanıdık, eş dost ile ordunun içine girdikçe; pilot ve Jandarma olmak istemiştim (Jandarma’yı çok seviyorum). Ordunun disiplinine hayranım. Büyüdüm, 11 yaşında programlama öğrendim, bilgisayar mühendisliğine gidip 3. yılımda bırakarak “siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler” bölümüne geçtim; 2030’da halkı birleştici bir hareket ile, yeni parti kurmak istiyorum… Fakat hâlâ Türk ordusuna hayranlıkla bakıyorum. Bir şey değişmediği gibi, siyaset ve açtığımız şirketten sonra “ordudaki sistemin mükemmeliğini” gördüm.

Bir çoğunuzun “mantıksız” dediği şeyler, aslında işleyiş için önemli. Taaa Mete Han’a (M.Ö. 209) dayanıyor düzenli ordumuz. Buradan günümüze kadar belki de milyarlarca askeri elinden geçirmiş, binlerce savaş yapmış, onlarca medeniyet tanıyarak Türklüğe yedirmiş bir kurumdan bahsediyoruz. Bugün, en önemli ve standartları yüksek olan ilaç sektöründe çalışınca; düzenin, disiplinin ne demek olduğunu net şekilde gördüm. SOP denilen şeyin, sadece TSK’da “devamlı talimat” olarak bulunduğunu biliyorum. Yani bir şeyin, nasıl yapılacağı anlatılıyor. Ben daha da Türkçeleştirip, S.O.P’ye uygun şekilde “sürekli uygulama talimatı” olarak çevirdim.

Bugün yaşadığımız salgında da görebileceğimiz üzere; her zaman ve her şeye hazır tek bir kurum var: TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ! Ordumuzun gücü ve kapasitesi, dünya standartlarının çok üzerindedir. Salgınla mücadeleden terörle mücadeleye, istihbarattan müzakereye her konuda iyidir. Sadece bu alanlarda da değil; Türk askerinin tuttuğu raporlar, yazdığı makaleler, yaptıkları bilimsel çalışmalar oldukça üst seviyede. Maalesef yabancılar, Türk akademisyenlerinin yazdığı rezil ötesi makalelere (hepsi değil ama çoğu) gülerken, Türk askerlerinin çalışmaları ve sistemine, disiplinine her alanda saygı görmektedir.

Ordunun Milleti Var

Asker kökenli bir millet olarak, Türk milletinin ordusu yoktur; Türk ordusunun milleti vardır.

KKTC’de, DAÜ-siyaset bilimi ve uluslararası ilişkilerden mezun oldum ve hocalarımız çok sağlam idi, bölümün yarısından fazlası yabancı idi. Çok şey öğrendim, çok deneyimli öğretmenler vardı. Daha önce “sivil olarak ordumuzun akademisinde siyaset bilimi öğrenmek isterdim” diye yazmıştım. Aynen öyle. Hukuk, siyaset bilimi, müzakere, diplomasi gibi konularda Türk ordusunun disiplini ve eğitimi gerçekten çok yüksek. Türk kurmaylarının ikna yeteneğine çok önceden beri hayranım.

Salgında bundan sonra yapılması gerekenler konusunda da, Türk askerinin her şarta nasıl hazırlandığını; tatbikatler, disiplin, raporlama, sistem, kurallar ve güçlü eğitim ile nasıl her an ve her şeye hazır olduğundan biraz bahsetmiştim.

Türk olarak, Türk ordusuyla gurur duyun.

Evet siyasi anlamda çok büyük sıkıntılar yaşıyoruz, kutuplaşma zirvede, ekonomik sorunlar git gide sıkıntıya sokacak. Fakat her şey bir yana, Türkiye’de bütün bunlar olurken ve 15 Temmuz bahane gösterilerek Türk ordusunun yapımı, eğitimi ve disiplini bozulmaya çalışırken dahi; İHA, SİHA, ZPT’ler, helikopter, gemiler, uçak projeleri, tank projesi… Güçleniyoruz. Bu iktidar en azından buradaki durumu gördü. Son zamanlarda TEİ vb bir çok yerde çeşitli kadrolaşma haberleri duysam da; savunma sanayi ve Türk ordusu her zaman, her şeye hazır!

İnşallah 2030’a doğru birleştirici hareket ve yeni bir parti ile; Türkiye Cumhuriyetini yüzlerce yıl ayakta tutacak sistemi kurmaya başladığımızda; Türk Silahlı Kuvvetlerini de eskisinden güçlü hale getireceğimiz gibi, devlete insan yetiştirerek (bknz: yönetke/siyaset okulu projem), burada da Türk Silahlı Kuvvetlerindeki deneyim, bilgi ve birikimi; sistem ve disiplini kullanarak Türkiye Cumhuriyetini daha da güçlendireceğim.

Konuyu Açma Nedenim: Ordumuz HAZIR!

TSK içinde, 1980’lerden itibaren çeşitli gruplar yapılanmaya çalışmış; sadece tarikat değil, farklı yapıdaki insanlar komuta kademelerine gelmiştir. Bunlarla mücadele edilirken, Türk ordusunun yapısı bozuldu; askeri hastahaneler, askeri doktorlar, askeri okullar kapatıldı. Türk askeri hem bu 15 Temmuz öncesinde hem de sonrasında baskı altına alındı. Oysa 15 Temmuz’da olan şey darbe girişimi değil; ordunun envanteri bellidir, bunlara oranlarsanız ordu içindeki çok küçük bir kitlenin kalkışmasıdır. Bunu orduya ve vicdanlı Türk askerine mâl etmemek gerekirdi.

Bütün bunlara rağmen, Türk ordusu hazırdır. Türk ordusu, Türk milleti için vardır ve Türk askerinin en büyük morali; Türk milletinin, milli birliği ve bütünlüğüdür!

Kutuplaşmanın arttığı bu dönemde, Türk askerine olan güveniniz yerinde olsun.

Nedenini ise, iki önemli video ile vereceğim. Birisi Türk Hava Kuvvetleri, diğeri Türk Deniz Kuvvetleri videosu…

Türk ordusunda görev yapan askerlerimize; saygı ve minnet ile…

Ekleme: Rus ordusundan, Rus donanmasından veya herhangi bir ordudan KORKMAYIN!

Türk askerine güvenin. Türk ordusunun okullarını açık. 3-5 şerefsizin yaptıkları yüzünden Türk ordusunu yıpratmayın!

Ordumuz; 2030’da, en görkemli günlerinden daha da iyi hale getirilecek!

**

Armayı arkası saydam hale getirdim:

Son Değişiklik: 16/04/2020 - 19:23
Kategori: Genel - Hayat - Politika - Tarih - Teknoloji