“Youtuber”…
Her açtığınız videoda yalvarırcasına “beğenmeyi unutmayın, takip butonuna basın, gelişmelerden haberdar olmak için zile…” demeleri,
Youtuberların çoğunun otobüste, sokakta görseniz; “yazık, tedaviye ihtiyacı var” diye düşündürürcesine bağıra çağıra ilgi açı (yumuşattım, ecnebicesi attention bitch) şeklinde abartı hareketlerle davranması (ve gençlerin bunlara özenip, benzemesi)..

Say say bitmez. Fakat benim gibi bu ve dahasından bezen insanların olduğunu düşünüyorum. Bıktım artık! Her videoda “takip edin, beğenmeyi unutmayın; yeniliklerden haberdar olmak için zil tuşuna basın” demeleri artık bıktırdı, usandırdı!

Böyle diyen ilgi açı kanalların videolarını beğensem bile, beğenmiyorum ve “takip ediiiğğğnnn” diye yırtınan kanalları takipteysem bile takipten çıkıyorum artık. Youtube mecrası kontrolsüzlükten, şımarık manyakların dolduğu saçma bir şey haline geldi.

Hızlı hızlı “hipinizeğ mirhabılır ırkıdışlır” diye açış bölümü, “arkadaşlar arkadaşlar arkadaşlar” diye tekrarlanan samimiyetsiz gelişme ve saçma son… Tüm süreçte de bağırış, çığırış. Hele grup videoları varsa “ooo, aaaa, hahahahah” diye abartı tepkiler… YETER BE! Bu ne samimiyetsizlik? Arkadaşlar arkadaşlar arkadaşlar… Herkes arkadaşınız değil. Biraz çeki düzen be kardeşim.

**

Ben artık sürekli “beğenin, takip edin, zile basın” diyerek; karşısındakine gerizekalıymış gibi davranan saçma tiplere karşı beğenmeme tuşuna basıyor, takipten çıkıyorum. Günde 10 youtube videosu izlesek, 10 kez bu saçma salak kalıba maruz kalıyoruz. 40 kez “arkadaşlar arkadaşlar” sözlerine maruz kalıyoruz.

Youtube kanalı var, Barış Özcan, Sunay Akın gibi içerik üretir; youtube kanalı var “ırkıdışlır ırkıdışlır, biğinmeyi ınıtmayın” diye dolanır. Hayır eğlence videosu çeken insanlar da var doğru düzgün. Ama yeter be kardeşim.

Anladık, youtube’da beğeni aldıkça üste çıkıyorsunuz da bu kadar tekrar etmenin gereği yok!
Karşınızdaki insanlar çocuk bile olsa “arkadaşlar arkadaşlar” diye dolanıp, gereksiz ve abartı tepkilerle video çekilmez.

Ben bıktım… Beğenmiyorum, takip etmiyorum! Bu davranışı kırmak gerek, yoksa youtube; televizyondan daha gerizekalı bir mecra haline gelecek ki (gelip gelmediği konusu da ayrı bir şey). Yorumlar rezalet… Ufacık çocukları linç ediyorsunuz. Hadi bizim gibi insanlar küfürlerine, saçma salak yorumlarınıza alıştı da; 10-12 yaşındaki çocuğa hatta 7-8 yaşındaki çocuğun videoların altına rezil yorum yapanlar var.

Youtube içerik üreticisiyle, izleyicisiyle rezil bir hale geldi. Herkesin kendine çeki düzen vermesi gerek.

 

Son Değişiklik: 06/02/2020 - 15:34
Kategori: Genel - Hayat - Teknoloji
Etiketler: ,